Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rodacy bohaterom

Piątek, 24 listopada 2017, 10:55
Autor: red
Wałbrzych: Rodacy bohaterom
Fot. organizatorzy
Wałbrzych po raz kolejny włącza się do akcji "RODACY BOHATEROM: Paczka dla Kombatanta na Kresach".

Akcja ta to ogólnopolski projekt Stowarzyszenia Odra-Niemen z Wrocławia, który w naszym mieście koordynowany jest przez Grupę Wałbrzyska Inicjatywa Patriotyczna. Odbiorcami działania są kombatanci z Kresów Wschodnich - weterani Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, a także kresowe środowiska polonijne.

Przedsięwzięcie opiera się na zbiórce żywności oraz kartek z życzeniami do bożonarodzeniowych paczek, które następnie trafią do naszych rodaków zamieszkujących obecne tereny Białorusi, Litwy, Ukrainy oraz Łotwy i pogranicza rumuńsko-mołdawskiego. Pierwsze wyprawy z darami na Kresy wyruszają już na początku grudnia.

Akcja angażuje w działanie wiele stowarzyszeń, szkół, firm, a także osób prywatnych z całej Polski, co rok rocznie przekłada się na ilość ponad 50 ton zebranej żywności.

W Wałbrzychu zbiórka trwa do 22 grudnia, a paczki, jak i pojedyncze artykuły, można dostarczać w każdą środę i piątek (w godz. 18.00-20.00) do punktu przy ul. Słowackiego 8. Ze szczegółami projektu można zapoznać się na stronach
wydarzenia: www.facebook.com/events/2058915367675739/
oraz : rodacybohaterom.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group