Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4936
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rodzice i dzieci z wizytą w Muzeum

Poniedziałek, 25 lipca 2011, 11:03
Aktualizacja: 11:10
Autor: PAW
Wałbrzych: Rodzice i dzieci z wizytą w Muzeum
Fot. PAW
W ramach akcji „Z Mamą i Tatą zwiedzamy Wałbrzych” wałbrzyskie dzieci odwiedziły Muzeum.

Projekt zatytułowany „Z Mama i tatą zwiedzamy Wałbrzych” jest realizowany w Wałbrzychu trzeci rok z rzędu i jest skierowany do dzieci w wieku 5-12 lat wraz z rodzicami. Organizatorzy zapewniają pełne wrażeń i zabawy bezpłatne wycieczki rodzinne po Wałbrzychu prowadzone przez wykwalifikowanych przewodników. Do akcji przyłączyć może się każdy.

Za nami już spotkania zatytułowane: „Ahoj, Hi, Hallo, Cześć" - czyli językowy spacer po zabytkowym centrum Wałbrzycha, „ABC odkrywcy” - czyli podglądamy przyrodę w Parku Sobieskiego oraz „Znamy się nie od dziś” - czyli o miastach partnerskich Wałbrzycha. Wczoraj odbyło się kolejne spotkania, tym razem zatytułowane „Białe złoto, czyli wałbrzyska porcelana” - warsztaty artystyczne w Muzeum w Wałbrzychu.
- W Muzeum dzieci poznały tajniki zdobienia i malowania porcelany – mówi Anna Motyka, przewodnik sudecki.

Każdy z małych uczestników spotkani miał okazję spróbować swoich sił w zdobieniu porcelany. Okazało się, że nie jest to wcale taka łatwa sztuka, a należy pamiętać, że jeszcze do niedawna Wałbrzych słynął z produkcji porcelany i zaliczał się do potentatów krajowych tej branży.

A już za tydzień w niedzielę 31 lipca o godzinie 12.00 ostatnie spotkanie w ramach projektu „Z Mamą i Tatą zwiedzamy Wałbrzych” – „Cudze chwalicie, swego nie znacie” - miejska gra plenerowa na wałbrzyskim Rynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group