Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4606
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rodzinna majówka

Wtorek, 25 kwietnia 2023, 11:42
Aktualizacja: 12:43
Autor: red
Wałbrzych: Rodzinna majówka
Fot. organizatorzy
Moc atrakcji podczas Rodzinnej Majówki w Starej Kopalni!

Długi majowy weekend to świetny moment na rodzinne aktywności. Z tej okazji pakiet propozycji dla mieszkańców i turystów przygotowało Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Zaplanowano atrakcje na cztery, z aż pięciu wolnych dolni, które w tym roku wypadają między 29 kwietnia, a 3 maja. Kulminacją wydarzeń będzie piknik rodzinny 1 i 2 maja.

Na dobry początek majówki w przestrzeniach Starej Kopalni warto pojawić się już w czwartek 27 kwietnia. Propozycję ma restauracja Coolturalna Montownia, która zaprasza na wieczorny koncert zespołu „Ponad Chmurami”. Na kameralnej scenie industrialnego klimatu restauracji muzycy wykonają największe przeboje Bułata Okudżawy i Leonarda Cohena. Pojawią się również własne kompozycje zespoły. Występ rozpocznie się o godzinie 19:00. Ostatnie bilety będą dostępne jeszcze przed wejściem na salę. Szczegóły na plakacie.

Na sobotę i niedzielę przygotowano znacznie więcej wejść na zwiedzanie byłej kopalni węgla kamiennego. Przewodnicy – byli górnicy, którzy na co dzień oprowadzają po obecnej trasie turystycznej będą czekać na turystów co pół godziny. Pierwsze wyjście na trasę rozpocznie się o godzinie 10:00, a ostatnie o 17:00. Codziennie do wtorku 2 maja przygotowano również po dwa wejścia dziennie na Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi. Grupy śmiałków na Nocne Szychty swoje „zmiany” rozpoczynać będą od soboty do wtorku o 20:00 i 21:00.

Na niedzielę 30 kwietnia oraz poniedziałek 1 maja przygotowano również specjalną propozycję dla zwiedzających z dziećmi. W tych dniach, o godzinie 10:30 i 12:30 z animatorem wyrusza Rodzinne Zwiedzanie. To specjalnie przygotowana 1 godzinna trasa zwiedzania dla rodzin z dziećmi. Podczas przejścia przygotowano zagadki i zadania, dzięki którym dzieci poznają kopalnię i charakter pracy górnika.

Przez cały weekend w godzinach 10:00 – 17:00 działać będzie również Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA. Minicentrum nauki zaprasza całe rodziny na poznawanie prostych naukowych praw i zależności, odkrywanie i majsterkowanie.

Bilety na trasy zwiedzania warto zapewnić sobie wcześniej, kupując je on-line na stronie internetowej instytucji. Liczba miejsc na poszczególne grupy jest ograniczona.

Bezpłatnie podczas majówki będzie można obejrzeć dostępne wystawy w Galerii Sztuki BWA. „Kopalnia Złota” Lev Stern oraz „Kategorium” będą dostępne dla wszystkich chętnych codziennie od 10 do 18.

Przez cały majowy weekend stoisko Starej Kopalni z mocą górniczych wiadomości i ciekawostek będzie można spotkać w wałbrzyskiej Palmiarni.

Kulminacją majowych atrakcji przygotowanych w wałbrzyskiej kopalni będzie Rodzinna Majówka. 1 i 2 maja podczas pikniku na odwiedzających czekać będą m.in. kolorowe stoiska z atrakcjami partnerów wydarzenia, zamki dmuchane, fotobudka, czy bańki mydlane. Między godziną 10, a 17 dla uczestników przygotowano gry terenowe po terenie kopalni, warsztaty ceramiczne i archeologiczne, animacje dla najmłodszych, malowanie buziek, czy specjalne tatuaże. Pojawi się specjalna strefa odpoczynku na leżakach, a dodatkowo 1 maja piknik uatrakcyjni pokaz wypału ceramiki metodą RAKU, który odbędzie się przed budynkiem Centrum Ceramiki Unikatowej między godziną 12, a 15. Na uczestników czekać będą również słodkie upominki od Świebodzickiej Śnieżki. Swoje niespodzianki, specjalnie na Rodzinną Majówkę w Starej Kopalni szykują również m.in. Koleje Dolnośląskie, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który współfinansuje wydarzenie, oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Wszystkie atrakcje przygotowane na placu eventowym podczas pikniku będą bezpłatne. Niespodziankę dla turystów wybierających się do Starej Kopalni podczas majówki przygotowano również w porozumieniu z Kolejami Dolnośląskimi. Każdy kto wybierze się z tym przewoźnikiem do Wałbrzycha, z biletem ze zwiedzania kopalni będzie mógł skorzystać z promocji „Powrót gratis” i wrócić do miejsca zamieszkania bezpłatnie.

Szczegóły i regulamin promocji znajdą Państwo na stronie Kolei Dolnośląskich natomiast cały program majówki w Starej Kopalni dostępny jest na www.starakopalnia.pl.

Rodzinną Majówkę w Starej Kopalni wspierają: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który dofinansowuje wydarzenie ze Środków Samorządu Dolnośląskiego, Koleje Dolnośląskie, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, ZPC Śnieżka, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Galeria Sztuki BWA, Urząd Miasta w Wałbrzychu, oraz Akademia Nauk Stosowanych im. A. Silesiusa w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

5
38%
Cieszy
7
54%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group