Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 4042
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rodzinne dyktando

Poniedziałek, 18 listopada 2019, 9:19
Aktualizacja: Wtorek, 19 listopada 2019, 8:49
Autor: red
Wałbrzych: Rodzinne dyktando
Fot. organizatorzy
Święto Niepodległości to czas, w którym często zastanawiamy się, czym jest patriotyzm, czy żyjąc w wolnym kraju powinniśmy jeszcze o nim pamiętać? Takich wątpliwości nie mają uczniowie wałbrzyskiej „Piętnastki” po raz kolejny udowadniając, jak ważna dla całej szkolnej społeczności jest miłość do ojczyzny.

W tym roku z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie wraz z bliskimi przystąpili do napisania Rodzinnego Dyktanda Patriotycznego, w którym wykazali się najwyższą miarą patriotyzmu, jaką jest dbałość o język ojczysty.

12 listopada punktualnie o godzinie 17:00 w szkolnych ławkach zasiedli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo podopiecznych szkoły, aby wesprzeć młodych patriotów. Wrócili wspomnieniami do lat, kiedy sami byli uczniami i niejednokrotnie przychodziło im mierzyć się z zawiłościami języka polskiego. W tandemach przystąpili do napisania trudnego dyktanda o charakterze patriotycznym. Poprzez tę nietypową edukacyjno – zabawową formę pisania dyktanda dziecko – dorosły pokazali, że wspólne zmagania z ortografią i interpunkcją polską mogą być doskonałą i efektywną formą rodzinnej zabawy i nauki. Każdemu zdarza się popełnić błąd, a wytrwałość i nieustanne ćwiczenia są kluczem do sukcesu.
Ten wyjątkowy dzień uświetnił występ szóstoklasistów oraz szkolnego chóru, którzy przygotowali ekscytującą lekcję historii, przypominając wszystkim zgromadzonym dlaczego 11 listopada jest tak ważnym dniem dla wszystkich Polaków. Nastąpiło również uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Polska moja ojczyzna”.

Już wkrótce na stronie szkoły zostania podana lista tegorocznych zwycięzców dyktanda.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
33%
Hahaha
2
67%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group