Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3450
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Rodzinne pikniki

Poniedziałek, 13 czerwca 2022, 8:40
Aktualizacja: 11:41
Autor: red
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Rodzinne pikniki
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony weekend wałbrzyscy i boguszowscy policjanci uczestniczyli w piknikach rodzinach zorganizowanych w ramach zbliżających się wakacji. Mundurowi po raz kolejny mogli zademonstrować sprzęt służbowy oraz porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o bezpiecznym spędzaniu czasu podczas okresu letniego, promując przy tym zawód policjanta.

W piątek policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 znajdującego się przy ul. Staszica, a w sobotę mundurowi z wałbrzyskiej komendy i Komisariatu Policji I w Wałbrzychu na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Wańkowicza, uczestniczyli w piknikach rodzinnych zorganizowanych z okazji zbliżających się wakacji. Stróże prawa na swoim stanowisku prezentowali akcesoria policyjne, ulotki promujące zawód policjanta, odblaski oraz radiowóz, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Funkcjonariusze podczas pikniku rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji oraz podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozdawali dzieciom odblaski, informując jak ważną rolę odrywają w naszym codziennym życiu. Dzięki wizycie Policji, każdy uczestnik pikniku mógł wcielić się w rolę policjanta, usiąść za kierownicą radiowozu, zobaczyć jego wnętrze, porozmawiać przez stację oraz usłyszeć dźwięk policyjnej syreny.

Dorośli i dzieci mieli okazję również skorzystać z uzyskania interesujących ich informacji od policjantów na temat przepisów dotyczących m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także na temat doboru i rekrutacji do Policji. Ponadto, każda z osób mogła skorzystać z alko i narkogoogli oraz przejść w nich przez tor przeszkód. W tym roku dopisała nie tylko pogoda ale i duża frekwencja uczestników.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group