Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3352
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina Zdrój: Rodzinny Festyn Świąteczny w Jedlinie Zdroju

Wtorek, 17 grudnia 2013, 17:19
Aktualizacja: 17:20
Autor: red
REGION, Jedlina Zdrój: Rodzinny Festyn Świąteczny w Jedlinie Zdroju
Fot. użyczone
W ostatnią sobotę 14 grudnia w Jedlinie Zdroju mieszkańcy wspólnie bawili się na Rodzinnym Festynie Świątecznym – GWIAZDKA 2013, który odbył się na terenie Plenerowej Hali Namiotowej przy ul. Kłodzkiej.

Organizatorami festynu były jedlińskie szkoły: Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II i Miejska Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka przy współudziale Centrum Kultury.

Wszystkich zgromadzonych przywitały dwie urocze śnieżynki, po czym na scenę wkroczył Święty Mikołaj ze swoją świtą aniołków, częstował słodyczami i rozdawał wszystkim życzenia.

Tradycyjne nie zabrakło Jasełek, do których inscenizację pt. „Bóg jest wśród nas” przygotowała młodzież z gimnazjum pod okiem Wioletty Leputy-Stitou, a o oprawę muzyczną zadbały dzieci ze szkoły podstawowej pod kierunkiem Katarzyny Radziszewskiej. Przedstawienie bożonarodzeniowe było przekazem, że czas Świąt Bożego Narodzenia to również dostrzeżenie drugiego człowieka we współczesnym świecie.

Ratownicy wałbrzyskiego GOPR-u przedstawili krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokazali zasady postępowania w przypadku osoby nieprzytomnej.

Na scenie wspólnie kolędowali przedstawiciele różnych jedlińskich środowisk: pracownicy Urzędu Miasta i członkowie stowarzyszeń, pracownicy i uczniowie obu szkół oraz kuracjusze. Odbył się także recital kolęd wśród uczniów ze szkoły podstawowej
i gimnazjum. Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, a młodzież w konkursie na wykonanie kartki świątecznej. W trakcie festynu został rozstrzygnięty konkurs multimedialny, który odbył się w ramach projektu „Jedlińskie wędrówki pokoleniowe”. Finalistą konkursu został Amadeusz Chomiak - uczeń klasy I gimnazjum, który w swojej prezentacji multimedialnej ukazał powojenne dzieje Jedliny-Zdroju na podstawie historii swojego dziadka. Przyznano dodatkowo dwa wyróżnienia: dla Weroniki Szmit i Jakuba Szostaka. Uczniowie indywidualnie otrzymali cenne nagrody- słuchawki, pendrive, gry komputerowe, a jako zespół program multimedialny, ufundowane przez burmistrza Jedliny-Zdrój.

Na Świątecznym Kiermaszu można było zakupić ręcznie wykonane ozdoby, kartki świąteczne, stroiki, skosztować domowych wypieków, smacznego chleba ze smalcem
i ogórkiem. Rodzice ze szkoły podstawowej serwowali kiełbaski z grilla, a na rozgrzewkę był gorący czerwony barszczyk, kawa i herbata.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group