Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3727
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Roman Szełemej przeczytał wiersz

Poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 15:12
Aktualizacja: 15:21
Autor: Sven
Wałbrzych: Roman Szełemej przeczytał wiersz
Fot. Sven
207 lat temu, 2 kwietnia 1805 roku, urodził się w Odense (Dania) Hans Christian Andersen. W dniu jego urodzin obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci ustanowiony został w 1967 roku Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi. Co roku akcji patronuje inne państwo. W 1979 roku obchody organizowała Polska. W roku bieżącym zaszczyt ten przypadł Meksykowi.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci Bibliotekę pod Atlantami odwiedziło kilkoro znanych wałbrzyszan z prezydentem Romanem Szełemejem na czele. Wybrane wiersze i opowiadania Agnieszki Frączek oraz Anny Sójki-Leszczyńskiej – współczesnych autorek literatury dziecięcej czytali dzieciom z PSP nr 23 oraz PSP nr 15 także: dyrektor MOPS-u Grażyna Urbańska, dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego Sebastian Majewski, dyrektor Muzeum Jacek Drejer, prezes wałbrzyskiego Koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego Maria Widerowska, dyrektor Biblioteki pod Atlantami Renata Nowicka oraz komendant Komisariatu Policji IV Adam Szkudlarek.

Wydaje się, że największe wrażenie na młodych słuchaczach wywarła prezydencka interpretacja wiersza pt. „Bileciki do kontroli”. Roman Szełemej, wcielając się w rolę konduktora, bardzo sugestywnie przekonywał do konieczności kasowania biletów, a raz nawet tupnął nogą. Zapewne dlatego, że problem komunikacji jest mu bardzo bliski, zarówno kolejowej (kolej aglomeracyjna) jak i miejskiej (MZUK). Dlatego na wszelki wypadek dzieci chórem obiecały, że bilety kasować będą. Inna nauka płynąca z wiersza jest taka, że nie mówi się „kontrol” tylko „kontrola”, co dyskretnie przypominamy tak dzieciom, jak i dorosłym.

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group