Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2461
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Romowie się szkolą

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 8 lutego 2010, 7:55
Aktualizacja: 11:16
Autor: PAW
Fot. red
Trwa realizacja unijnego projektu zatytułowanego „Romska droga do aktywności zawodowej”.

W Wałbrzychu mieszka co najmniej kilkaset osób pochodzenia romskiego. I to dla nich właśnie zorganizowany został projekt „Romska droga do aktywności zawodowej”.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Chodzi o przeciwstawianie się wykluczeniom społecznym i aktywizacji ludzi pochodzenia romskiego. Jak wynika ze statystyk, Romowie coraz lepiej radzą sobie na rynku pracy. Są niezwykle ambitni, ale bardzo często napotykają na swojej drodze na trudności i niechęć, które wiążą się ze stereotypami. Wciąż wśród zdecydowanej większości naszego społeczeństwa panuje opinia, że Romowie są leniwi, a ich głównym zajęciem są kradzieże. Osoby pochodzenia romskiego są zatrudniane przez pracodawców dość rzadko, ale zdarzają się przypadki zatrudniania Romów - także w Wałbrzychu, choćby w Zespole Szkół Specjalnych.

Bardzo ważne, że Romowie coraz chętniej uczestniczą w warsztatach i szkoleniach zawodowych. Wsparciem dla nich jest właśnie realizowany projekt „Romska droga do aktywności zawodowej”. W Wałbrzychu projekt realizują Fundacja Razem oraz Wałbrzyskie Centrum Zatrudnienia Socjalnego.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~fonsz 8-02-2010 9:19
w ramach projektu wczoraj po prosbie cyganie u mnie byli.w ramach projektu czesto mozna ich spotkac grajacych na jednorekich bandytach w jednym (a moze w wielu)lokalu w centrum.i nie mówie tylko o mezczyznach ale o matkach z malymi dziecmi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group