Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 2565
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rondo na Wysockiego ma swoją nazwę

Poniedziałek, 26 maja 2014, 6:25
Aktualizacja: 13:47
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Rondo na Wysockiego ma swoją nazwę
Fot. red.
Radni zadecydowali, że rondo w pasie ulicy Wysockiego będzie nosiło nazwę Ronda Wałbrzyskich Twórców.

W uzasadnieniu czytamy, że: „Wałbrzyska twórczość artystyczna w swej różnorodnej oraz wieloaspektowej postaci obejmuje szereg dziedzin, w których – osiągając przy tym liczne krajowe, jak i międzynarodowe sukcesy – prowadzili od dekad i nadal prowadzą aktywną działalność wałbrzyscy przedstawiciele kultury i sztuki. Nasze Miasto, rozpoznawane na
krajowej arenie głównie ze swego przemysłowego charakteru, posiada także mniej znany, lecz posiadający nie mniejszą wagę, niezwykły potencjał twórczości artystycznej. Na obecny dorobek kulturalny Naszego Miasta składają się dzieła licznych artystów prowadzących aktywność twórczą indywidualnie, jak i w zorganizowanych środowiskach o wieloletnich tradycjach. Plastycy, rzeźbiarze, muzycy, autorzy prozy i poeci, przedstawiciele nowoczesnych gałęzi sztuki – każdy, lokalny twórca wzbogaca kulturalną przestrzeń Miasta, oddając wałbrzyszanom najbardziej indywidualne, własne przeżycia i emocje.

Dziesiątki stypendiów artystycznych przyznanych w ostatnich latach oraz szereg laureatów nagród Rady Miejskiej Wałbrzycha w dziedzinie kultury stanowi potwierdzenie wysokiego poziomu aktywności lokalnego, twórczego środowiska. Do ogromnego zasobu wałbrzyskiej kultury dodali także swój cenny wkład artyści wywodzący się z Naszego Miasta, którzy podjęli następnie twórczą działalność w innych miejscach Polski i świata. Wielu z nich pełni dziś honorową funkcję Ambasadora Wałbrzycha promując Nasze Miasto w ogólnopolskiej przestrzeni publicznej. Obok powszechnie rozpoznawanych przedstawicieli wałbrzyskiego życia kulturalnego, swoją działalność prowadzi wielu mniej znanych, lecz nie mniej utalentowanych mieszkańców Wałbrzycha. W przyszłości, na firmamencie polskiej kultury pojawią się nowe nazwiska, a wśród nich – nie podlega to żadnej wątpliwości – znajdą się także przedstawiciele kolejnego pokolenia wałbrzyszan, dla których obecny dorobek kulturalny Miasta stanowi inspirację oraz doping do rozwijania własnych zdolności.

Biorąc pod uwagę powyższe, w pełni zasadnym jest uhonorowanie wałbrzyskich przedstawicieli świata kultury i sztuki poprzez nadanie rondu w budowie położonemu w pasie ulicy Piotra Wysockiego nazwy „Wałbrzyskich Twórców”. Nazwa ronda stanowić będzie hołd oddany ludziom, którzy napełnili Nasze Miasto duchową głębią, dając jednocześnie swoim współmieszkańcom kolejny, istotny powód do dumy z faktu życia i pracy w Wałbrzychu".

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group