Czytających: 5335

Syców: Rosiek lepszy od Victorii

Niedziela, 8 listopada 2009, 18:19
Aktualizacja: 18:50
Rosiek Syców pokonał we własnej hali siatkarską Victorię Wałbrzych 3:1. Podopieczni Janusza Ignaczaka byli blisko osiągnięcia korzystnego rezultatu, ale w pierwszych dwóch setach, po dramatycznych końcówkach, ulegli gospodarzom najpierw 28:30, a kilkadziesiąt minut później 26:28.

Po zwycięstwie nad młodą ekipą SMS-a II Spała 3:0 wałbrzyszanie chcieli udowodnić, że nie są najsłabszą drużyną II ligi. W pierwszej partii wszystko szło zgodnie z planem do stanu 23:19 dla Victorii. Wtedy to proste błędy w obronie, jak i ataku wykorzystali siatkarze z Sycowa, wygrywając po dramatycznej końcówce 30:28. W drugiej partii podopieczni Janusza Ignaczaka uzyskali bardzo wysoką przewagę nad przeciwnikami. Wygrywali nawet 18:9, ale seta 28:26 zwyciężyli gospodarze.

To co nie udało się w dwóch pierwszych odsłonach, goście w końcu zrobili w trzeciej partii. Tym razem obyło się bez błędów w ataku i Victoria wygrała 25:22. W czwartym secie niestety wałbrzyskiej ekipie zabrakło już sił, co wykorzystali zawodnicy Rośka, którzy gładko wygrali tę partię do 18, a cały mecz 3:1.

Rosiek Syców - Victoria Wałbrzych 3:1 (30:28, 28:26, 22:25, 25:18)
Victoria: Gajek, Tomiałowicz, Kopciński, Olszewski, Skibicki, Pacioch, Król, Zieliński, Ostapiuk (L)