Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4628
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Rosjanie zrobią z Walimia Norymbergę

Sobota, 26 marca 2011, 7:58
Aktualizacja: 13:21
Autor: Sven
REGION, Walim: Rosjanie zrobią z Walimia Norymbergę
Fot. użyczone
Kilkudziesięciu mieszkańców Walimia zgłosiło się w czwartek do miejscowego Centrum Kultury i Turystyki. Powodem był casting do filmu.

Zgłosiło się kilkadziesiąt, głównie młodych osób, choć nie zabrakło także ludzi starszych. Wszyscy mają szansę, ponieważ potrzeba sporej grupy statystów wcielających się w przechodniów, żołnierzy, jeńców czy wiernych w kościele.

Różne motywy kierowały uczestnikami castingu. Dziewczyny chciałyby się pokazać w filmie, chłopcy częściej pytali o zarobek (dzień zdjęciowy to w tym przypadku 65 zł. brutto). Zdecydowana większość była na castingu po raz pierwszy, ale zdarzały się wyjątki.
– Kilkanaście lat temu wziąłem udział we francusko – polskim filmie „Les Milles”. Spędziłem na planie zdjęciowym kilkanaście dni i była to niezapomniana przygoda. Skoro nadarza się okazja, to spróbuję jeszcze raz – mówił wałbrzyszanin Jerzy Kwiatkowski.

Film będą kręcić w maju Rosjanie. Zdjęcia potrwają kilkanaście dni i na pewno ożywią senną, na co dzień, miejscowość. Wiele scen nagrywanych będzie w niesamowitych ruinach Przedsiębiorstwa Przemysłu Włókienniczego, ale także na niektórych ulicach oraz w znajdujących się w okolicy starych kamienicach i willach. Wspomniane ruiny mają już na koncie kilka „ról”. W tym miejscu powstały, między innymi, sceny do serialu „Tajemnica twierdzy szyfrów”, o czym świadczą pozostawione styropianowe elementy scenografii.
– Akcja filmu rozgrywa się w Norymberdze w 1945 roku na tle słynnego procesu zbrodniarzy hitlerowskich. Fabuła jest kryminalno – szpiegowska i zapowiada się całkiem interesująco. Tak więc Walim zagra Norymbergę, a mieszkańcy Walimia wcielą się w mieszkańców Norymbergii, żołnierzy czy jeńców – wyjaśniał kierujący castingiem Mariusz Chandoha.

Życzymy mieszkańcom Walimia przyjemnej zabawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group