Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2748
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rosną mury

Poniedziałek, 3 lutego 2020, 8:49
Aktualizacja: Wtorek, 4 lutego 2020, 8:41
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Rosną mury
Fot. Robert Bajek
Na ulicy Staszica w dzeilnicy Nowe Miasta trwa budowa nowego bloku mieszkalnego, w którym zaplanowano do oddania 43 lokale mieszkaniowe o wysokim standardzie.

Dzielnica Nowe Miasto jest takim miejscem, gdzie kiedyś część budynków została rozebrana ze względu na szkody górnicze. Przy ulicy Staszica wybudowany zostanie nowoczesny budynek, który będzie się wkomponowywać w krajobraz miejsca. Budynek będzie miał przygotowane specjalnie wzmocnione fundamenty. Wśród nowych mieszkańców budynku znajdą się wałbrzyszanie z okolicznych dzielnic, których domy zostały przeznaczone do rozbiórki.
- Plan budowy zakłada, że jeżeli nie nastąpią jakieś nieoczekiwane okoliczności, to wspomniane 43 mieszkania zostaną oddane do użytku w połowie tego roku - mówi prezydent.

Roman Szełemej chwalił również krajobraz miejski, jaki jest obecnie widoczny w uliczkach okalających przyszły plac budowy.
- Ta budowa to już ostatnie miejsce na Nowym Mieście, gdzie można dokonać takiej inwestycji. Kończymy w ten sposób budowy mieszkaniowe w tej części miasta. Sam budynek ze względu na historyczne walory miejsca, będzie musiał swoim kształtem przypominać otaczającą go rzeczywistość - mówi Roman Szełemej.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 11 milionów złotych. Fundusze pochodzą z pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
2
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group