Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3979
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Rowerem brnął przez śnieg

Czwartek, 11 lutego 2021, 13:31
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Rowerem brnął przez śnieg
Fot. KMP Wałbrzych
Dzielnicowi Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach przecierali oczy ze zdumienia na widok jadącego przy obfitych opadach śniegu rowerzysty. Policjanci postanowili sprawdzić, czy napotkany pasjonat tego środka transportu jest trzeźwy.

Zobaczyć rowerzystę przy zimowej aurze jest bardzo trudno. Szczególnie kiedy od kilku dni mamy obfite opady śniegu, a sami kierujący samochodami osobowymi mają problem z przejazdem niektórymi drogami publicznymi. To jednak nie był problem dla 59-letniego rowerzysty, który dzisiaj około godziny 10:30 wsiadł na swój jednoślad i udał się w podróż.

Zaskoczeni dzielnicowi z Boguszowa-Gorc zauważyli 59-letniego mężczyznę przedzierającego się przez zaśnieżoną ulicę Boczną w tej miejscowości i postanowili sprawdzić stan jego trzeźwości. Badanie wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał blisko 0,5 promila tej substancji w organizmie. Tym samym policjanci ukarali sprawcę wykroczenia mandatem karnym w wysokości 300 złotych, a rower – dopóki rowerzysta nie wytrzeźwieje - zabezpieczyła osoba przez niego wskazana.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną w wysokości od 300 do 500 złotych. Sprawcy tego wykroczenia muszą się jednak liczyć, że mundurowi skierują sprawę do sądu, a wtedy kara finansowa może być dużo wyższa, a sąd może dodatkowo orzec zakaz kierowania tym środkiem transportu.

Twoja reakcja na artykuł?

3
12%
Cieszy
7
28%
Hahaha
2
8%
Nudzi
3
12%
Smuci
2
8%
Złości
8
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group