Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 4281
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Rowerem przez Jedlinę

Piątek, 21 lutego 2020, 8:41
Aktualizacja: Sobota, 22 lutego 2020, 9:25
Autor: red.
REGION, Jedlina-Zdrój: Rowerem przez Jedlinę
Fot. red.
Już niebawem rozpocznie się sezon rowerowy. Zastanawiacie się gdzie wybrać się na rowerową wycieczkę? Warto wybrać się do Jedliny–Zdroju!

Do Jedliny-Zdroju można dojechać z Wałbrzycha ścieżką rowerową. Na miejscu na turystów czekają trasy rowerowe, które łączą wiele obiektów i ciekawych miejsc, takich jak między innymi Kompleks Sportowo-Rekreacyjny „Active”, Park Aktywności „Czarodziejska Góra” czy Zespół Pałacowo-Hotelowy „Jedlinka”. Jest też trasa prowadząca na Przełęcz pod Borową, gdzie znajduje się wieża widokowa, czy trasa wiodąca do Głuszycy i do atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie Gminy Głuszyca.

Warto w tym miejscu przybliżyć trasę "Active", która wiedzie przez większość atrakcji Gminy Jedlina-Zdrój. Ta 12-kilometrowa trasa swój początek ma na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego "Active". Wśród znajdujących się na trasie atrakcji należy wymienić Pałac i Browar "Jedlinka", punkt widokowy w "Mniszym lesie", Aleję Brzozowa i Obelisk w Parku Północnym, dworzec kolejowy, zabytkową remizę strażacka z dzwonnicą i wozownią, zabytkowy budynek poczty przy ulicy Warszawskiej, Pijanię Wód Mineralnych "Charlotta", Dom Zdrojowy, Park Aktywności "Czarodziejska Góra" i kościół z wieżą widokową przy ulicy Jana Pawła II.

Twoja reakcja na artykuł?

10
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
31%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group