Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4051
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rowerzysta nocą

Wtorek, 21 grudnia 2021, 7:31
Autor: red
Wałbrzych: Rowerzysta nocą
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze ruchu drogowe przecierali oczy ze zdumienia na widok rowerzysty jadącego w niedzielną noc przy ujemnej temperaturze i niesprzyjającej pogodzie.

Zobaczyć rowerzystę, kiedy nocą występują opady deszczu, a temperatura powietrza oscyluje w okolicy 0 stopni Celsjusza, to nie częsta rzecz. Tego jednak doświadczyli w niedzielną noc funkcjonariusze „drogówki”. 23-latek nie był w stanie jechać jednośladem, ale próbował pedałować.

Mundurowi postanowili sprawdzić stan jego trzeźwości. Badanie wykazało, że miał 1,40 promila alkoholu w organizmie. Na tym więc zakończyła się jego podróż rowerem i do domu musiał wrócić pieszo.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną w wysokości od 300 do 500 złotych. Sprawcy tego wykroczenia muszą się jednak liczyć, że mundurowi skierują sprawę do sądu, a wtedy kara finansowa może być dużo wyższa, a sąd może dodatkowo orzec zakaz kierowania tym środkiem transportu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
5
63%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
1
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group