Czytających: 5122

Szczawno-Zdrój: Rozbili jeleniogórzan

Wtorek, 5 kwietnia 2022, 10:42
Aktualizacja: 10:49
Koszykarscy młodzicy MKS–u Basket Szczawno–Zdrój w kolejnym meczu rozgromili 105–43 Klub Sportowy Sudety Jelenia Góra.

Mecz nie miał długiej historii, bowiem już po 10 minutach Szczawno prowadziło 27-9 i tylko niewiadomą pozostawały rozmiary wygranej miejscowych. Podopieczni Michała Borzemskiego z każdą minutą powiększali przewagę i do przerwy było 55-23. Kolejne kwarty to dalsza dominacja gospodarzy. Po trzeciej kwarcie było już 83-34. Ostatnia ćwiartka to cel przekroczenia bariery 100 zdobytych punktów i ten cel również udało się osiągnąć.

Przed zespołem ze Szczawna-Zdroju czwartkowy, ostatni mecz grupy mistrzowskiej, na wyjeździe z Zastalem Zielona Góra, którego stawką będzie rozstawienie z 2. miejsca Basketu przed ćwierćfinałem Mistrzostw Polski.

MKS Basket Szczawno-Zdrój - KS Spartakus Jelenia Góra 105-43 (27-9, 28-14, 28-11, 22-9)

MKS: Kaczmarek 19, Klimek 18, Kucyper 16, Krasiński 15, Karwik 14, Zasada 8, Włochal 6, Nogajczyk 5, Wojtanowski 2, Matwijów 2, Rogoziński 0.