Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3746
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Rozmawiali o gospodarce

Czwartek, 23 lipca 2020, 8:19
Aktualizacja: Piątek, 24 lipca 2020, 6:17
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Rozmawiali o gospodarce
Fot. użyczone
Rozwój gospodarczy Dolnego Śląska, funkcjonowanie wałbrzyskiej strefy ekonomicznej oraz uproszczenie procedur wydawania pozwoleń na pracę dla cudzoziemców – były tematami poruszanymi podczas spotkania wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego z wiceprezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK” Kamilem Krzysztofem Zielińskim.

Podczas spotkania, które odbyło się w siedzibie WSSE, podkreślono znaczenie wałbrzyskiej strefy dla rozwoju naszego regionu, jej rolę w stymulowaniu inicjatyw gospodarczych i wspieraniu lokalnej przedsiębiorczości. WSSE, która obecnym zasięgiem wykracza poza obszar Dolnego Śląska, uznawana jest za jedno z najlepszych miejsc na inwestycje w Europie. Podczas spotkania wojewoda Obremski zauważył, że zarówno dla naszego regionu jak i całego kraju, pilną i potrzebną rzeczą jest jak najszybsze podjęcie kwestii przyśpieszenia wydawania pozwoleń na pracę dla pracowników, którzy nie posiadają polskiego paszportu.

Wizja dalszego rozwoju regionu jest zbieżna zarówno dla Zarządu wałbrzyskiej strefy jak i dla wojewody dolnośląskiego, dlatego współpraca między Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną a władzami wojewódzkimi układa się bardzo dobrze. W skali całego kraju, Dolny Śląsk jest gospodarczą potęgą o ogromnym potencjale, który należy jak najskuteczniej wykorzystać.

Twoja reakcja na artykuł?

7
58%
Cieszy
1
8%
Hahaha
2
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group