Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 2188
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Rozmawiali o turystyce

Wtorek, 31 stycznia 2012, 15:14
Aktualizacja: 15:15
Autor: opr. PAW
REGION: Rozmawiali o turystyce
Fot. red
W Hotelu Marshal we Wrocławiu odbyła się konferencja Międzynarodowych Targów Turystycznych „WROCŁAW 2012”. Konferencja promowała największe w regionie Targi, które trwały w Hali Stulecia. Udział w konferencji wziął m.in. Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego dr Jerzy Tutaj.

- Targi, to instrument, który jednoczy środowisko – mówi Jerzy Tutaj. - Myślę, że w przyszłości wspólnie z Berlinem i Czechami będziemy tworzyć wspólny wizerunek przemysłu turystycznego.

Marszałek podkreślał, że UEFA EURO 2012, to doskonała okazja, by pokazać kibicom Dolny Śląsk, jako miejsce atrakcyjne turystycznie.
– Chcemy podjąć zdecydowane działania, dzięki którym nasz region nie będzie kojarzył się tylko z tranzytem, ale skusi odwiedzających, by zostali tu jak najdłużej i cieszyli się przyrodą oraz specjalnie dla nich przygotowanymi atrakcjami – mówi Jerzy Tutaj.

Rajmund Papiernik, dyrektor Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, wspominał początki Targów i nie krył zadowolenia, że po czterech latach efekty widać gołym okiem.

Targom towarzyszą trzy wydarzenia specjalne: Festiwal Podróżników (tym razem aż piętnastu obieżyświatów opowiada o swoich życiowych podróżach), Festiwal Kulinarny (będą degustacje i propozycje autorskich dań szefów kuchni na bazie regionalnych produktów, ale nie zabraknie także międzynarodowej odsłony) oraz Strefa Małego Podróżnika (najmłodsi zamienią się w Indian, odkopią z piasku szczątki dinozaura i z własnym paszportem w ramach Oasis Fun Club zwiedzą Grecję, Tunezję, czy Egipt).

Źródło: www.umwd.dolnyslask.pl

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group