Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 4262
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Rozmowy na linii powiat–gmina Wałbrzych trwają

Poniedziałek, 5 lutego 2018, 13:36
Autor: PAW
powiat wałbrzyski: Rozmowy na linii powiat–gmina Wałbrzych trwają
Fot. red
Kwestie dotyczące zmian wysokości diet oraz uzupełnienia składu komisji rewizyjnej nie były jedynymi tematami poruszonymi podczas ubiegłotygodniowej sesji rady powiatu wałbrzyskiego.

Radny Kamil Orpel chciał się dowiedzieć, czy powiat doszedł do porozumienia z gminą Wałbrzych w kwestii dalszego funkcjonowania i finansowania Powiatowego Urzędu Pracy, który jak należy pamiętać obsługuje bezrobotnych z powiatu wałbrzyskiego, ale przede wszystkim z gminy Wałbrzych. Starosta Jacek Cichura poinformował, że rozmowy w tym temacie są prowadzone.
- Zaprosiliśmy prezydenta Wałbrzycha na spotkanie, pojawił się jego przedstawiciel - mówi starosta. - My zaprezentowaliśmy nasze stanowisko i argumenty i teraz czekamy na odpowiedź i decyzję gminy Wałbrzych. UM w Wałbrzychu jest współprowadzącym PUP i powinien ponosić również finansową odpowiedzialność za działania tej instytucji.

Kamila Orpla interesowała jeszcze druga kwestia.
- Zwiększono o 300 tysięcy złotych wydatki na promocję powiatu - mówi Orpel. - Chciałbym wiedzieć, jak będą wydatkowane te środki? Według jakich zasad? Czy imprezy organizowane za te pieniądze będą transparentne? Czy inne samorządy będą się w nie angażować? Obawiam się, że będziemy mieli od czynienia z lansowaniem się koalicji, a praca w zarządzie polega na spotkaniach z mieszkańcami, na pracy w terenie, a nie na jeżdżeniu po imprezach.

Starosta Jacek Cichura nie zgadza się ze słowami radnego Orpla.
- Pracujemy skutecznie nad promocją powiatu - informuje starosta. - Gminy realizują własne imprezy, a my myślimy raczej o własnych inicjatywach i będziemy realizować własne zadania. Zapewniam, że będzie to odbywało się przejrzyście i transparentnie, a rok wyborczy nie ma tu znaczenia. Mamy sporo doświadczeń z lat ubiegłych i wiemy, jak je wykorzystać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group