Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Różnorodne zajęcia

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 6:31
Aktualizacja: Wtorek, 18 sierpnia 2020, 7:15
Autor: red
Wałbrzych: Różnorodne zajęcia
Fot. organizatorzy
Na zakończenie trzeciego turnusu zajęć organizowanych dla dzieci przez Ośrodek Społeczno–Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze” rozdano nagrody najlepszym sportowcom i laureatom konkursu plastycznego.

Wydarzenie poprzedzone było pieczeniem kiełbasek. Podczas turnusu, w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, przedstawicielka Sekcji Oświaty i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej przedstawiła obowiązujące rekomendacje związane z pandemią koronawirusa. Informowała również o zagrożeniach wynikających przy kontakcie z barszczem Sosnowskiego. Spotkanie z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej dotyczyło przepisowej jazdy na rowerze, a z funkcjonariuszem Policji bezpieczeństwa na kąpieliskach. Przyrodnicze warsztaty terenowe odbyły się w Książańskim Parku Krajobrazowym. Zajęcia prowadził pracownik Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Warsztaty z robotyki obejmowały składanie pojazdów i programowanie ich poruszania się. Warsztaty poprzedzone były projekcją filmu o kosmosie. Zorganizowane zostały konkursy plastyczne: „Bezpieczne i wymarzone wakacje”, „Moja kolorowa maseczka”, „Wakacyjny kolaż” oraz malowania na asfalcie.

Dla wszystkich dzieci zorganizowano wakacyjny wielobój sportowy. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych i turniejach sportowych. Dużym powodzeniem cieszyła się zespołowa zabawa „Pająk”’ oraz gra planszowa „Wsiąść do pociągu”. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali wejściówki do wałbrzyskich obiektów muzealnych.

Zajęcia wakacyjne dla dzieci uczęszczających do OSK współfinansowane są przez Gminę Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group