Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 3215
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rozpoczął się Tydzień Komiksu

Poniedziałek, 2 października 2017, 13:58
Aktualizacja: 14:04
Autor: red
Wałbrzych: Rozpoczął się Tydzień Komiksu
Fot. organizatorzy
Biblioteka pod Atlantami zaprasza na Tydzień jak z komiksu. Od 2 do 6 października wszyscy fani obrazkowych historii znajdą coś dla siebie. Odbędą się spotkania autorskie, giełda oraz targi komiksu i wiele innych komiksowych wydarzeń.

Komiks przeżywa obecnie swój renesans, Czytelnicy na nowo odnajdują w nim nie tylko świat wyobraźni, ale i odniesienia do wydarzeń historycznych czy współczesnych problemów, z jakimi spotykają się na co dzień. Dzięki komiksom młodzi odbiorcy odkrywają możliwości wyrażania swoich myśli poprzez dynamiczny obraz z tekstem. Włączając się w ten odradzający się nurt, Biblioteka pod Atlantami proponuje swoim czytelnikom bliskie spotkania z komiksem, jego twórcami i popularyzatorami.

PROGRAM:

3 października:

- godz. 10.30 - warsztaty komiksu dla dzieci i młodzieży/dorosłych:

* Przemysław Truściński TRUST /licealiści/studenci*,
* KOMIKS - KOMUNIKACJA OBRAZEM - warsztat dla dzieci prowadzi Joanna Zagner-Kołat - /dzieci 9-12 lat*,

* ONOMATOPEJA W KOMIKSIE warsztat prowadzi Piotr Kania /licealiści/studenci*,

- wystawa prac stworzonych podczas warsztatów.

4 października:

- godz. 10.00 - Jak przygotować z tekstu opisowego ilustrację w postaci planszy komiksowej" - warsztat prowadzi Witold Tkaczyk
/warsztat/licealiści*,

- godz. 12.00 - Panel „Komiks jako medium" - spotkanie z udziałem artystów, wydawców (Wydawnictwo TADAM, Zin Zin Press, Timof),

- godz. 13.30-18.00 - targi i giełda komiksu (możliwość zakupu, wymiany oraz spotkania z wydawcami) oraz turniej gier planszowych.

5 października:

- godz. 12.00-18.00 - targi i giełda komiksu,

- godz. 12.00 - Marvel kontra DC - prezentacja i prelekcja multimedialna,

- godz. 17.00 - Joanna Karpowicz - spotkanie dla dorosłych.

6 października:

- godz. 10.00 - Berenika Kołomycka - spotkanie dla dzieci,

- godz. 16.00 - Komiks na dużym ekranie - projekcje filmów „Strażnicy Galaktyki" cz. 2 reż. J.Gunn,

- wystawa prac dzieci i młodzieży biorących udział w akcji Akcja Kreacja.

Do 13 października

- „Edward Lutczyn: stare i …nowe" - wystawa w Galerii pod Atlantami.

* warsztaty dla grup zorganizowanych; obowiązują wcześniejsze zapisy

BIOGRAMY:

Piotr Kania - absolwent łódzkiej ASP. Tworzy plakat, ilustracje dla dzieci. Zajmuje się grafiką projektową. Publikuje w periodykach, m.in. w "Czasie Komiksu", "Komiks Forum" i albumie Komiks - Antologia Komiksu Polskiego.

Agata Matraś - absolwentka historii sztuki i bibliotekoznawstwa UW, ilustratorka i rysowniczka, autorka „Komiksu, który wydarzył się
naprawdę", „Bibliostory", „Duży, Mały i chmura", „Mały, Duży i czary"; prowadzi blog Gackolandii

Witold Tkaczyk - wydawca, krytyk oraz scenarzysta i rysownik komiksowy, juror Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi. Z wykształcenia architekt i historyk sztuki.

Przemysław Truściński TRUST - absolwent łódzkiej ASP, rysownik komiksowy i reklamowy, storyboardzista. Jest projektantem postaci Wiedźmina do gry komputerowej. Dyrektor artystyczny antologii komiksowej 44 wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Autor komiksów prasowych

Joanna Zagner-Kołat - Dyplom na wydziale grafiki i malarstwa łódzkiej ASP. Od 1991 r. zajmuje się głównie ilustrowaniem książek dla dzieci, współpracując z wieloma wydawnictwami. Jest również autorką ilustracji do czasopism dziecięcych takich jak "Supełek", "Świerszczyk" i "Miś".

Berenika Kołomycka - autorka komiksów, rysowniczka, rzeźbiarka i graficzka. Ukończyła Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka Grand Prix Komiksu na MFKiG w Łodzi 2011. Seria komiksowa dla dzieci "Malutki Lisek i Wielki Dzik" jest jej autorskim projektem wydanym nakładem wydawnictwa Egmont.

Joanna Karpowicz - malarka, ilustratorka, twórczyni komiksów. Mieszka i pracuje w Krakowie. Autorka ilustracji w albumach komiksowych: "Szminka", scen. Jerzy Szyłak (Mandragora, 2003), "Jutro będzie futro", scen. autorski (Atropos, 2004), "Pocztówki z Białegostoku", scen. autorski (Centrum im. Ludwika Zamenhofa, 2013), "Kwaśne jabłko", scen. Jerzy Szyłak (Timof Comics, 2017), Anastazja. Tom I, scen. Magdalena Lankosz (Kultura Gniewu, 2017). Autorka malarskiej serii z Anubisem w roli głównej.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group