• Niedziela, 22 września 2019
  • Godz. 18:43
  • Imieniny: Joachima, Maurycego, Tomasza
  • Czytających: 2976
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rozpoczęły się roboty przy przebudowie wjazdu do Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 18 stycznia 2014, 16:25
Aktualizacja: Niedziela, 19 stycznia 2014, 8:05
Autor: opr. PAW
Fot. Robert Bajek
Prace przy największej drogowej inwestycji, jaka będzie realizowana w tym roku w Wałbrzychu, ruszyły.

Tak o przebudowie wjazdu do Wałbrzycha mówił wielokrotnie prezydent Roman Szełemej:
- Ta inwestycja jest szczególnie ważna i to nie tylko dlatego, że ma bardzo szeroki zasięg, ale również dlatego, że ma w znaczący sposób wpłynąć na zwiększenie atrakcyjności Wałbrzycha, a także atrakcyjności wałbrzyskiej strefy ekonomicznej – mówi Szełemej. – Przebudową wjazdu do Wałbrzycha zajmie się wrocławska firma. Wartość tej inwestycji to 28 milionów 114 tysięcy złotych.

Myśląc o tym remoncie mówimy o przebudowie 1300 metrów - od Palmiarni aż do ulicy Pogodnej, a więc około 200 metrów za skrzyżowaniem w dół. Zgodnie z zapowiedziami, kluczowe punkty tej inwestycji to budowa ronda (mniej więcej na wysokości Palmiarni), a następnie budowa 4 pasmowej drogi do skrzyżowania z ulicą Uczniowską oraz budowa wielkiego skrzyżowania.

Niejako przy okazji tej kluczowej inwestycji, zostanie wybudowana droga poboczna łącząca ulicę Witosa z rondem, które zostanie wybudowane. Wyburzenia budynków przy ulicy Wrocławskiej zaczną się jeszcze przed świętami. Prace przy tej inwestycji mają potrwać do końca przyszłego roku.

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz

~?? 17-01-2014 9:53
Jaki sens ma budowa ronda na prostej drodze? Rondo buduje sie na skrzyżowaniu dróg o porównywalnym natężeniu ruchu.
~Gość 17-01-2014 10:22
Rondo jest nie potrzebne !! Tam i tak wszyscy zwalniają bo dziury są. Pieniądze idą w błoto ,tylko dlatego ,żeby prezydent jeszcze raz wygrał wybory...Ja na pewno nie zagłosuje. Gdzie jakaś rozrywka? Galerie nam buduja, jakieś beznadziejne baseny a czemu nie zrobią nam czegoś raz a porządnie?? Lodowisko ,dzieci nie mają gdzie jeżdzić na łyżwach ,porządny Aqua park a nie imitacja !!
~ksieegowy 17-01-2014 10:24
Ja sie pytam, czy Szelemiej realizuje interesy inwestorow strefy czy interesy mieszkancow Walbrzycha ktorzy to dalej cierpia z powodu rozwalonych glownych ulic /poboczne to juz ruina 100%/ oraz braku najwazniejszej dla nas obwodnicy zachodniej? Co mnie obchodzi ta strefa, ja ani nikt z moich znajomych zadnych korzysci z niej nie mamy.A podatki placimy jednostkowo wieksze niz inwestorzy w strefie ktorzy sa z nich w duzej mierze zwolnieni a i tak sie wyniosa jak skonczy sie ten okres ulgi.Bolszewizm albo demokracja wilkow i jednej owcy a nie wolna Polska.
~cxz 17-01-2014 11:04
To jest czyste szpanerstwo, wjeżdżasz do metropolii Wałbrzych, autostrada 4 pasy ruchu, a 200m za skrzyzowaniem ze strefą zwykła droga...i rudery....i dziadostwo. Obwodnicę trza budować!
~Obiektyw 17-01-2014 11:06
Do Księgowego i gościa wy polityczne klakiery śmiać mi się chce z was. Księgowy młocie wiele ulic jest remontowanych głównych i bocznych i wiele zostało zrobionych. Ten remont też w interesie mieszkańców bo będzie dobry wjazd i będą chętniej inwestować inwestorzy. Do Gość Aqua Park jest super, galerie są też potrzebne a lodowisko przyjedzie czas i też wybudują.
~Rebel Yell 17-01-2014 11:41
Podpisujesz się Obiektyw a powinien podpisywać się tuman, nadal nie rozumiesz slow których używasz. Może sięgniesz wreszcie po słownik.
~dana 17-01-2014 11:54
bardzo się cieszymy ze tyle się dzieje w walbrzychu jeszcze nie mielismy takiego prezydenta,wszysto po kolei trzeba być cierpliwym
~Gosia 17-01-2014 12:00
Psy szczekają, karawana jedzie dalej... Brawo, Panie Prezydencie. Efekty Pańskiej pracy widoczne są na każdym kroku w NASZYM mieście (czego, niestety o Pańskim poprzedniku nie można powiedzieć).
~Fleader 17-01-2014 12:03
17 stycznia 2014 roku na zawsze zapisze sie czarnymi literami w historii Walbrzycha. Oto Prezydent Roman Szelemej dokonal ostatecznej anihilacji najwiekszego dziela poprzednika Piotra Kruczkowskiego. Czyzby byl to symboliczny pogrzeb wielkletniej spuscizny walbrzyskiego PO??
~bk 17-01-2014 13:01
A przy okazji ciachną tzw. witacz na wjeździe do Wałbrzycha, na który, wydano za pana Kruczkowskiego ponoć 400.000zł
~Piskorz 17-01-2014 13:40
Rondo, to kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Miejsce w którym jest zaprojektowane odchodzi obecnie tylko jedna ulica Wilcza, o niewielkim natężeniu ruchu pojazdów 28 mln, druga ulica która ma powstać, tzw. łącznik ul. Witosa zdubluje Zdrojową? po co, skoro ruch na tych drogach jest również mały. 28 mln za 1,3 km drogi, która będzie tylko ładna bo szeroka i 4 pasmowa to wielka rozrzutność. No ale trzeba się pokazać i tylko o to chodzi. Zresztą sami zobaczcie, za co płacicie i dla kogo, WSSE ! Tu Księgowy brawo, masz rację. Obiektyw to nosi różowe okulary. http://s962.photobucket.com/user/wzordriver/media/plan_zpsb6ed3006.jpg.html
~equertwer 17-01-2014 14:02
Ahahah, komentarz Gościa z 10:22 powinno się w ramkę oprawić i prezentować jako przykład skrajnej głupoty! Beznadziejne baseny??? Czy ty gamoniu chociaż pływać potrafisz? Jak by zbudowali termy jak w uniejowie to byście psy wieszali że wyrzucanie pięniędzy w błoto i że trza będzie dokładać kasę ( zresztą i tak już piszecie o Aqua w tej sposób ) Galerię? Co to kur... miasto buduje galerie? Lodowisko... hahaha no tutaj nie mam w zasadzie nic więcej do dodania. Jak wszystko inne sie buduje to wyrzut ,że brak lodowiska. Jak by było lodowisko to był by płacz że basenu nie ma w takim mieście duzym - zresztą takie płacze były przecież za czasów siermiężnego kruka.
~ms 17-01-2014 14:15
Bardzo dobrze ze powstaje rondo i szerokie droga,oby takich inwestycij więcej,Wałbrzych jest na dobrej drodze zeby sie podniesc z kolan.Przebudowa Pl.Magistrackiego,parking na Ryserskiej,Remont Pl.na Rozdrozu,remonty ul.Armii Krajowej,Wysockiego,Sikorskiego,11Listopada,remont i wyburzenia sporej liczby budynków straszących swym widokiem,rozwój Kolei Aglomeracyjnej,dojazd do szpitala Sokołowskiego,Ul.Makuszynskiego,JEST TEGO SPORO I BĘDZIE WIĘCEJ.A wam maruderzy nic się nie podoba,hehe.Malutcy ludzie,gnijcie dalej.Pozdrawiam optymistów.
~Diesel 17-01-2014 14:23
Po pierwsze ciągle w tych artykułąch jest błąd: z ronda będzie nowa ulica nie z Witosa a z ulicą Nową biegnącą w stronę ul. Jaworowej. Natomiast ci wszyscy co psioczą na tą inwestycję to albo są nierozgarnięci do końca, albo po prostu piszą po to, byle by pisać. Zwalniają bo są dziury? To skoro naprawią drogę, to logiczne, że ich nie będzie? A rondo jest bardzo wskazane w tym miejscu, bo inaczej musieliby znowu niepraktyczną jak zawsze sygnalizację świetlną postawić, bo ludzie z Lubiechowa i z osiedla po prawej stronie na wjeździe by wcale nie wyjechali na 4 pasmową drogę. Także stuknijcie się w czoło i pomyślcie co piszecie, bo głupot już dość było, teraz czas na konkrety i prezydent działa dosłownie w oczach, także ma moje i znaczną część Wałbrzyszan zdecydowane poparcie!
~ksieegowy 17-01-2014 15:10
Powtarzam ze dalej zyjemy w glebokim totalitaryzmie charakterystycznym dla ukladow wodzowskich ktore pobieraja haracze zwane podatkami na ktorych wydawanie owieczki ktore sie strzyze z nich, nie maja zadnego wplywu a wodzowie maja tym samym wystawione czeki in blanco na budowle analogiczne do starozytnych piramid egipskich./no,ostatnio mamy tzw budzet partycypacyjny ale na sladowym procencie ogolnego budzetu, po to aby ekonomistom widzacym ten oczywisty wyzysk zamknac medialnie gembe./
~^-^ 17-01-2014 15:30
Zgadzam sie z Dieslem, wyjazd z Palmiarni to jak rosyjska ruletka, albo się uda albo nie. Wyjazd w stronę miasta graniczy z cudem. Chociaż lekko zwolni się ruch w tym miejscu. Idioci którzy krytykują nigdy nie wyjezdzali z Palmiarni skoro uważają nwestycję za zbedną. Strefa musi sie rozwijać, na razie wszytko przejmuje Wrocław i LEgnica, bo mają drogi!!
~^-^ 17-01-2014 15:38
Zgadzam sie z Dieslem, wyjazd z Palmiarni to jak rosyjska ruletka, albo się uda albo nie. Wyjazd w stronę miasta graniczy z cudem. Chociaż lekko zwolni się ruch w tym miejscu. Idioci którzy krytykują nigdy nie wyjezdzali z Palmiarni skoro uważają nwestycję za zbedną. Strefa musi sie rozwijać, na razie wszytko przejmuje Wrocław i LEgnica, bo mają drogi!!
~Walduś 17-01-2014 15:40
Dziwne są te niektóre wypowiedzi prawie trzydzieści lat nic się nie działo ( gdzie się podziewały wtedy pieniążki ??? ) a teraz jak się dzieje to złe!
~nosferatu 17-01-2014 15:49
@Rebel Yell, nazywasz gościa tumanem ? Bo co ? Napisał prawdę ? Prawacka .....?
~zyga 17-01-2014 15:54
Rondo w tym miejscu jest potrzebne jak wrzód na d...e.Bo Lubiechów to wielka metropolia i tysiące samochodów tam jeżdżą?Jak ktoś nie umie jeździć to nie pomoże mu rondo,bo na rondach to już rodacy całkiem nie potrafią jeździć(wszyscy prawym pasem)Rondo to kolejny kaprys cesarza,który ma poprawić jego wizerunek w warszawce.Na tym można się dobrze lansować a np.na toaletach publicznych już nie.Niech zobaczy ile budynków na Szczawienku jest pozbawionych kanalizacji a ludzie za potrzebą muszą wychodzić z domów do kibli na podwórkach jak na wsi zabitej dechami.To są jego standardy życiowe?Wszystko pod publikę.Wjazd do miasta reprezentacyjny a dalej to już bieda z nędzą.Dlatego wszystkich oficjalnych gości zaprasza do Książa,bo nie chce im pokazywać miasta.Zwykły pozer.
~aqq 17-01-2014 17:02
bardzo dobrze ze budują,coś się w tym miescie ruszyło. Zawsze część będzie narzekać...
~Rom 17-01-2014 17:20
Na rondzie będzie POmnik Romana vel cesarza romulusa z POslankami na kolanach, prawdziwe cesarstwo, proponuje jeszcze bramki z opłatami postawić za wjazd do cudownego cesarstwa
~raz tu raz tam 17-01-2014 17:42
Jak dla mnie super, będzie jakiś cywilizowany wjazd do Wałbrzycha, tylko, z tego co widzę to pomnik Kruczkowskiego przejdzie do historii (mowa o witaczu) za grubą kasę. Ale może to i lepiej, bo przejeżdżając obok tego napisu kojazy mi się tylko z byłym na szczęście już prezydentem Wałbrzycha, który praktycznie przez 8 lat kadencji nic nie zrobił.... do boju p. Szełemej- ma Pan mój głos !!!!!!
~ksieegowy 17-01-2014 17:45
3 lata dziecko nie potrzebowalo nocnika ale jak juz zaczelo to kupiono mu zolniezyki do zabawy a dziecko wali w gacie i placze niewdzieczne mimo ze zolnierzyki stoja na polce. Gdzie sie podziewaly 3 lata pieniazki?Taka twoja logika Waldus. Jestes kolejnym dowodem na koniecznosc odebrania praw wyborczych pewnej grupie spolecznej.
~bob 17-01-2014 18:02
A jak Romek załatwił sprawę MIESZKAŃCÓW Wrocławskiej 186? Przecież to co wcześniej proponował im to była kpina, delikatnie mówiąc. Za mieszkanie własnościowe obciążone kredytem hipotecznym, mieszkanie komunalne do całkowitego remontu, bez toalety, z małym metrażem i jeszcze w "gorszej dzielnicy".
~~Adam 17-01-2014 18:07
Po co rondo? Jest potrzebne. Od skrzyżowania Wrocławska - Uczniowska do ronda nie ma żadnego lewoskrętu. Jak dostać się do osiedli przy ulicach Fabiana, Zdrojowej, Łącznej? Umożliwi to właśnie rondo. A jak dostać się do centrum miasta wyjeżdżając na Wrocławską z uliczek po prawej stronie /tam gdzie hotel Maria/? W tym przypadku znów pomocne jest rondo. Oczywiście rondo pomaga również tym, którzy przjeżdżają od strony Świebodzic i chcą dostać się w rejon ulicy Wilczej czy do Palmiarni. Z ulic Zdrojowej i Fabiana łatwo jest wyjechać w kierunku centrum miasta, ale jak skręcić w kierunku Świebodzic? Można zawrócić na skrzyżowaniu z Uczniowską ale dla ułatwienia budowany będzie łącznik od ul Witosa do ronda.
Maku 17-01-2014 19:09
Czy to nie jest w miejscu, gdzie powstała jedna z najważniejszych inwestycji poprzedniego prezydenta P. Kruczkowskiego? Biedny "witacz" nie obronił się przed rozmachem działań R. Szełemeja. "A taki był ładny....amerykancki..."
~ 17-01-2014 19:11
Co by się nie robiło dla Wałbrzycha, to dla pisiorów jest zawsze źle.Oni muszą szczekać.
~ZENON PATYCZAK 17-01-2014 20:21
BARDZO DOBRZE, ŻE WIZERUNEK MIASTA SIĘ POPRAWIA. WIDZĘ, ŻE NAGMINNIE WSZYSTKO KRYTYKUJĄ CI CO IM NIE WYSZŁO! CZYTAM , ŻE NIE MA BASENU, LODOWISKA ETC.ETC. TYLKO ŻE WAS NIC NIE ZADOWOLI, SIEDZICIE W TYCH DOMACH, POZAMYKALIŚCIE SIĘ I TYLKO NARZEKACIE, MOŻE WAM SIE TO NIE PODOBA, ŻE MIASTO NAPRAWDĘ SIĘ ZMIENIA ALE NIE JESTEŚCIE SAMI OPOZYCYJNI HEJTERZY!!! ZAZDROŚNICY I TYLE. TY KSIĘGOWY TO CHYBA JUZ WSZYSTKIE WŁOSY SOBIE POWYRYWAŁEŚ Z TEJ ZAWIŚCI HAHAHAHAHAHAH
~Zenon 17-01-2014 20:59
nosferatu w ogłoszeniach na wałbrzyszku ktoś sprzedaje kozy!
~Zbych 17-01-2014 21:00
Jeśli to rondo ma wyglądać tak jak te na Wysockiego, to ja dziękuję.
~oooo 17-01-2014 21:15
Mówię po raz któryś EKIPO POPRZEDNIA WRÓĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! będzie SUPER!!!!!!!!!!!!!,czyli tak jak było JEDNO WIELKIE NIC!!!!!!!!!!!!!!!! i będziecie wreszcie zadowoleni :( :(
~ 17-01-2014 22:37
Bardzo prosze wziąść sie wreszcie za remont pl.Grunwaldzkiego wizytówki miasta który jest w stanie tragicznym i opłakanym a nie budować kolejnych bezsensownych rond ktore pochłaniają totalne sumy i ogromne miliony a nic nie wnoszą. Ronda te nawet nie mają nazw co jest kuriozum na skale kraju. Prosze wyburzyc dworzec PKS i PKP Szczawienko bo to są szkaradztwa które psują wizerunek miasta.
~do postu z 22:37 18-01-2014 0:01
mózg sobie wyburz gamoniu. Jakbyś tak trochę się zastanowił i poświęcił chwilkę czasu na poszukaniu paru rzeczy zamiast klepać głupawe komentarze, to bys wiedział że dworca nie można ruszyć bo to zabytek, a PKS to prywatna własność. Więc powtarzam: wyburz swój mózg, napewno na tym nie stracisz
~księgowy 18-01-2014 0:33
To ja faktycznie wolę już aby poprzednie ekipy wróciły bo podatki lokalne oraz opłaty za wodę i wywóz odpadów były niższe czyli miałem roczne koszta mniejsze a i trzeba było się bać najazdu komornika jak w gminie Rewal za nie wiadomo już jakie zadłużenie naszej gminy. No i propaganda rządzących była śladowa i nie tak bezczelna, a co za tym idzie komfort życia był wyższy bo człowiek się nie denerwował jak teraz. Optymisci-idioci znowu się pochowają jak Wałbrzych padnie, podobnie jak teraz nikt nie chce się przyznać że oddał głos na Tuska. A propos, to fakt że wałbrzyscy kierowcy w pierwszym pokoleniu nie mają pojęcia o ruchu drogowym na rondzie - kolejka tłuków na rondo Tesco na prawym pasie- tak więc w ramach dotacji UE proponuję szkolenie, w końcu będą konkretne wydatki na sensowny cel.
~Rebel Yell 18-01-2014 9:26
Największą porażką Romana jest to, że buduje nie tylko dla wyborców, ale i dla szczekającego i nie doceniającego jego wysiłków plebsu.
~znawca 18-01-2014 10:39
rondo turbinowe tylko budować jak w innych miastach!
~żul 18-01-2014 13:37
Obiektyw uważaj.Upośledzenie atakuje podstępnie,jak zapalenie płuc....
~Tomasz 18-01-2014 18:27
Powiedzcie proszę co dla Was zrobił były Prezydent Wałbrzycha że obecnego tak opluwacie. Cokolwiek się dzieje w tym mieście to od razu pojawiają się głosy sprzeciwu. Może do mieszkania w gliniankach powrócimy skoro nic nie jest nam potrzebne?
~Astral 18-01-2014 19:07
DR. ROMAN SZEŁEMEJ BYĆ MOŻE NIE WYSTARTUJE W NASTĘPNYCH WYBORACH, ZE WZGLĘDU NA TO, ŻE ODDANY JEST SWOJEJ POPRZEDNIEJ PRACY JAKO KARDIOLOG. WTEDY ZOBACZYCIE JAK DUŻO ZROBIŁ, JAK ZASTĄPI GO JAKIŚ TYPOWY GŁĄB, KTÓRY BĘDZIE TRZEPAŁ DLA SIEBIE PIENIĄŻKI JAK KRUCZKOWSKI. I TO BYĆ MOŻE I WŁAŚNIE TEZ PRZEZ WASZE NĘDZNE KOMENTARZE.
~Irena 18-01-2014 20:19
każda władza i każdy polityk musi się liczyć z krytyką i być na nią przygotowany. Krytyka jest wpisana w zawód polityka!!!!! Proszę to sobie zapamiętać.
~ePISkopat 18-01-2014 20:45
Ci niezadowoleni i co tak krytykują to PIS.......,wieśniaki o pokroju Moherowskiej Bandy.Na kolana i pod krzyź!!
~€€€€€€€ 18-01-2014 23:43
Wiadomo, że przebudowa wjazdu do Wałbrzycha to wyłącznie sprawa prestiżu, bo obecny wjazd jest godny Pipidowki, a nie dużego miasta. Ten remont nie wniesie wiele dla poprawy przepustowości.
~Urbanista 19-01-2014 0:25
Jakby co to ma być rondo turbinowe - większość nie wie co to ale wam się wybaczy - i tak powiecie po cholerę to rondo bo tak. A reszta - a już w szczególności kierowcy powinna wiedzieć że to rondo intuicyjne i jedno z najprostszych w pokonywaniu - zarówno wjazdy, zjazdy jak i samo rondo będą mieć po dwa pasy co da bezpieczną i niemal bezkolizyjną (bo debili się rondem nie da wyeliminować) możliwość jego pokonywania - pas lewy służy do skrętu w lewo, zawracania i jazdy na wprost, a pas prawy do jazdy w prawo i prosto i naprawdę nie da się jechać inaczej nie łamiąc przepisów a że większość z Was jeździła tylko przez źle zaprojektowane rondo tesco bo dla Was się tam świat kończy drodzy hejterzy to już tylko i wyłącznie sprawa Wasza i dzielnicowego.
~olej 19-01-2014 6:35
Proszę Państwa... "Skwerek z witaczem" kosztował nas 180 000 PLN. Inwestycja powstała kilka lat temu... To katastrofa jak się rządzą naszymi podatkami. KATASTROFA!
~Piskorz 19-01-2014 13:38
Urbanisto. Przed rondem Tesco wystarczy umieścić znak informacyjny, że z lewego pasa obowiązuje kierunek jazdy w lewo na Piaskową Górę lub można zawrócić na rondzie, a z prawego pasa można jechać wyłącznie w prawo do Tesco lub prosto w kierunku centrum Szczawna Zdroju. I nie ma co się dziwić kierowcom, że jeżdżą wbrew logice, skoro nie jest to zabronione. Co do konieczności zbudowania ronda przy Palmiarni, jak na razie nikt z forumowiczów mnie nie przekonał, a szczególnie głosy osób, którym sprawia trudność prowadzenie samochodu, włączania się do ruchu, poruszanie się po drogach o dużym natężeniu....
~antyklakier 19-01-2014 16:57
Astral,ty się nie łudź,że dr Roman nie wystartuje w wyborach.Na czym zbije większą kasę niż na prezydenturze+ niby pracy w szpitalu?Kardiologiem to on już nie będzie.Zachłysnął się polityką i biznesem a to wciąga jak narkotyk.Co do trzepania pieniążków to właśnie teraz ma największe pole do popisu.Bycie prezydentem miasta stwarza doskonałe warunki do powiększania nieopodatkowanych dochodów np.przy zamówieniach publicznych i nie ponosi się żadnych konsekwencji z powodu niegospodarności czy błędnych decyzji.Z tego powodu dr Roman z pewnością będzie startował w tegorocznych wyborach.
~xdx 20-01-2014 9:36
Rondo to powinno być na Uczniowksiej z de Gaulle’a a nie w kierunku jakichś pastwisk i poboczy. Ile razy nie działają światła na tym skrzyżowaniu tyle razy nie ma żadnego korka pod Ksiaż czy w innych kierunkach.
~PYZA 21-01-2014 16:18
Uśpione miasto budzi się ze snu ,nareszcie !!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group