Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4503
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Rozpoczynasz budowę domu? Sprawdź, jak zapewnić bezpieczeństwo na placu budowy

Czwartek, 25 listopada 2021, 6:34
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Rozpoczynasz budowę domu? Sprawdź, jak zapewnić bezpieczeństwo na placu budowy
Fot. użyczone
Zgodnie z prawem każdy teren budowy musi zostać otoczony ogrodzeniem, tak by zapewnić bezpieczeństwo osobom postronnym, a także znajdującemu się na nim mieniu. Przepisy są w tej kwestii dość klarowne, jednak wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę ze wspomnianego wymogu. A, jak wiemy, nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania. W poniższym poradniku przybliżmy obecny stan prawny dotyczący tej kwestii i podpowiemy, który typ ogrodzenia może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Pamiętaj, że teren budowy musi zostać ogrodzony. Co dokładnie mówią na ten temat przepisy?

Rozpoczynając inwestycję budowlaną musimy pamiętać o ciążących nas nas obowiązkach. Jak czytamy w rozporządzeniu ministra infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas robót budowlanych, każdy teren budowy musi zostać ogrodzony jeszcze przed rozpoczęciem prac. Pozwala to bowiem zapewnić bezpieczeństwo osób postronnych, a także zabezpieczyć mienie i wytyczyć trasy przejazdowe dla ciężkiego sprzętu. Wysokość płotu otaczającego plac budowy powinna wynosić co najmniej 1,5 metra. Co więcej, zgodnie z przepisami jest ono traktowane jako obiekt budowlany i jeśli nie przekroczy 2,2 metra, można postawić je bez konieczności zgłoszenia tego faktu do stosownego urzędu. Płot powinien stanąć na terenie naszej działki, spełniać wszelkie warunki techniczne i nie stwarzać zagrożenia dla ludzi i zwierząt. Odpowiedzialność za spełnienie tego wymogu spoczywa na kierowniku danej budowy.

Po co stawiać drogie mury? Doskonałą opcją będzie wynajem ogrodzenia tymczasowego

Grodzenie placu budowy nie musi oczywiście polegać na budowie grubego muru, który po jakimś czasie będziemy musieli zburzyć. To byłoby nie tylko niepraktyczne i czasochłonne, ale mocno obciążyłoby nasz budżet. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie ustawienie ogrodzenia tymczasowego, ponieważ elementy możemy wynająć wyłącznie na czas budowy. Taki płot nie tylko zamontujesz w bardzo krótkim czasie, ale będzie on również cechował się odpowiednią wytrzymałością, oczywiście jeśli postawimy na produkt i wykonawstwo najwyższej jakości. W ofercie firmy Alfa Partner znaleźć można m.in. ogrodzenia przestawne wykonane z blachy trapezowej (tzw. ogrodzenia pełne) o długości 2,9 metra i wysokości 2 metrów. Firma zapewnia też montaż pod wskazanym adresem, a także późniejszy demontaż ogrodzenia. Więcej informacji uzyskasz wchodząc na stronę https://www.alfapartner.pl/.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group