Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 4005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rozpoznali ją policjanci

Czwartek, 18 lutego 2021, 7:29
Autor: red
Wałbrzych: Rozpoznali ją policjanci
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu na ul. Żeromskiego zatrzymali 30–letnią kobietę, która nie zastosowała się do zakazu sądowego oraz do wydanej przez prezydenta decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i wsiadła za kierownicę samochodu osobowego.

16 lutego około godziny 11:00 funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli jadącą ul. Żeromskiego w Wałbrzychu kierującą samochodem osobowym i podjęli natychmiastową decyzję o zatrzymania kobiety do kontroli drogowej, gdyż rozpoznali ją jako osobę, która na co dzień nie posiada prawa jazdy. Podczas czynności legitymowania policjanci ustalili, że 30-letnia mieszkanka Wałbrzycha ma orzeczony przez sąd w 2019 roku zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a Prezydent Miasta Wałbrzycha w 2017 roku cofnął kobiecie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia drugiego z przestępstw sprawca może trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat, a sąd dodatkowo zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

12
40%
Cieszy
5
17%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
12
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group