Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina Zdrój: Rozstrzygnięcie jedlińskich grantów edukacyjnych

Czwartek, 5 listopada 2015, 12:14
Autor: red
REGION, Jedlina Zdrój: Rozstrzygnięcie jedlińskich grantów edukacyjnych
Fot. UM Jedlina Zdrój
W Urzędzie Miasta Jedlina–Zdrój w Sali Orła Białego odbyła się konferencja prasowa, podczas której nastąpiło uroczyste wręczenie symbolicznych Jedlińskich Grantów Edukacyjnych – III edycji.

W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy obu szkół, nauczyciele - opiekunowie zwycięskich projektów, przedstawiciele uczniów, organizatorzy oraz przedstawicieli lokalnych mediów.

Na wstępie burmistrz Leszek Orpel przypomniał ideę ogłoszonego konkursu, który skierowany był do uczniów jedlińskich szkół, a jego celem jest promowanie szeroko pojętej edukacji i wychowania. W tym roku przedsięwzięcia obejmowały trzy obszary tematyczne:
a) Jedlina-Zdrój – źródło aktywności,
b) Moje miasto – mój dom,
c) działań z zakresu propagowania zasad savoir vivre’u i relacji koleżeńskich.

Podobnie jak w roku ubiegłym i dwa lata temu, kiedy podjęto inicjatywę o organizacji grantów, autorami projektów zgłoszonych do konkursu mogli być nauczyciele, uczniowie wraz z opiekunem lub rodzice.

Pula środków w 2015 roku wyniosła 7 tys. zł., a maksymalna kwota jednego grantu mogła wynieść do 1 tys. 200 zł. Decyzję w sprawie wyboru dwóch najbardziej ciekawych projektów podjęli uczniowie szkół w głosowaniu tajnym.

Po krótkiej prezentacji założeń i celów przez poszczególnych opiekunów zwycięskich projektów, organizatorzy - burmistrz wraz z Prezesem Stowarzyszenia Miłośników Jedliny-Zdroju, wręczyli symboliczne granty wnioskodawcom.

Z Miejskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka:

1. „Żyć pięknie” – Opiekun projektu: Violetta Mikłas

2. „Kultura i szacunek tworzą mój dobry wizerunek” – Opiekunowie: Nauczyciele klas 0-3 (M.Kilanowska, M.Bańczyk, J.Mucha, M.Żółtańska, E.Majdak, V.Mikłas, Gidzińska, K. Szczepaniak, M.Drapich)

Z Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II:

1. „Mania wspinania” – Opiekunowie: Aneta i Jarosław Marciniuk

2. „Roboty promują Jedlinę” – Opiekun: Przemysław Chomiak.

Organizatorzy spośród pozostałych wniosków wybrali do realizacji jeszcze jeden projekt pt.: „Jak zmieniło się moje miasto – historia pocztówką pisana” – zgłoszony przez Iwonę Dryś i Iwonę Wolną z Miejskiej Szkoły Podstawowej.

Ogólna wartość projektów wyniosła 5 tys. 960 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group