Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 1378
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztańczony parkiet Aqua Zdroju – Mistrzostwa Polski w 10 Tańcach FTS

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 2 marca 2015, 15:30
Aktualizacja: Wtorek, 3 marca 2015, 9:28
Autor: Katarzyna Szwarc
Fot. Katarzyna Szwarc
Ubiegły weekend w Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ należał do tancerzy, którzy zjechali do Wałbrzycha z całej Polski. To u nas bowiem odbyły się Mistrzostwa Polski w 10 Tańcach FTS. Zapraszamy na fotorelację z drugiego dnia imprezy.

Turniej swoją obecnością uświetniła wicemarszałkini i kandydatka na urząd Prezydenta RP – Wanda Nowicka. Posłanka wygłosiła przemówienie, które oficjalnie otworzyło dwudniowe taneczne zawody. Ścisła czołówka polskich par tanecznych walczyła na parkiecie nie tylko o zwycięstwo w wałbrzyskim turnieju.

Stawka była o wiele większa, jako że Mistrzostwa Polski były równocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy Światowej Federacji Sportów Tanecznych (WDSF), co według standardów Federacji czyniło ją najwyższą rangą imprezą taneczną w Polsce. Tancerzy oceniało międzynarodowe jury, w skład którego weszli: Antoni Czyżyk (sędzia główny), Larisa Davydova, Monique De Maesschalck-Dom, Antonio Gioncada, Ron Hoorn, Cecilia Lazar, Monika Zamorska, Paweł Tomalczyk, Adam Król, Aneta Pawlak oraz Jarosław Marzec.

W ciągu dwóch dni tancerze z różnych kategorii wiekowych zmierzyli się ze sobą kilkakrotnie, prezentując przekrój dziesięciu tańców turniejowych. W skład nich wchodzi pięć tańców standardowych - walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot i quickstep oraz pięć tańców latynoamerykańskich – samba, cha-cha-cha, rumba, paso doble i jive.

W przerwach pomiędzy występami, na parkiecie zaprezentowała się wałbrzyska młodzież. Dla odmiany i w kontrze do tańców turniejowych, młodzi Wałbrzyszanie zaprezentowali swoje umiejętności w tańcach współczesnych. Pokazy odbyły się zarówno w grupach, jak i solo.

Wyniki Mistrzostw Polski w 10 Tańcach FTS: TUTAJ

Fotorelacja z soboty: TUTAJ

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group