Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 1656
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rozwija się polsko–czeska przyjaźń

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 21 kwietnia 2011, 12:57
Aktualizacja: 12:58
Autor: PAW
Fot. użyczone
Grupa 20 uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Wałbrzychu z entuzjazmem oczekiwała na wizytę kolegów z Hradec Kralove.

Wymiana ta była możliwa dzięki współpracy z Urzędem Miasta Wałbrzycha w ramach projektu zatytułowanego „Poznawanie nie zna granic” współfinansowanego przez Unię Europejską.

Uczniowie z Czech spędzili w Wałbrzychu i okolicach trzy dni. Podczas pobytu w szkole nie brakowało okazji do wzajemnego poznawania się, zabawy i integracji. Były zajęcia komputerowe, językowe oraz tańce integrujące, a program popołudniowy obejmował zajęcia sportowe na Orliku oraz wyjazd na basen w Świebodzicach. Uczniowie biorący udział w konkursach otrzymali wartościowe nagrody. Kolejne dni minęły pod znakiem zwiedzania. Uczniowie z Czech mogli bliżej poznać Wałbrzych, Zamek Książ i Stado Ogierów, gdzie odbyli przejażdżkę bryczkami. Kolejny dzień goście z Czech spędzili w Karpaczu i jego okolicach. Tam zwiedzili Park Miniatur w Kowarach, a na spragnionych wrażeń czekał tor saneczkowy „Kolorowa”.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~podzamcze vel student politologii 21-04-2011 14:50
Tak się buduję przyszłość regionu :)
~benkmen 22-04-2011 8:40
A ja się tylko chcę zapytać, czy to jest poważne przeoczenie nie umieścić w programie pielgrzymki integracyjnej do Krzeszowa - po drodze do Karpacza i Kowar.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group