Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4362
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Rozwód bez orzekania o winie – zakończ swój związek z godnością

Piątek, 19 sierpnia 2022, 6:35
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Rozwód bez orzekania o winie – zakończ swój związek z godnością
Fot. użyczone
Rozwód, czyli największa zmora niestety coraz większej ilości par. Zakończenie związku małżeńskiego dla nikogo nie jest łatwe, w końcu stając na ślubnym kobiercu ostatnie o czym myślimy to o walkach toczonych przed sądem. Wiele osób zastanawia się czy można uniknąć ciągnących się w nieskończoność postępowań sądowych? Jednym ze sposobów jest rozwód bez orzekania o winie. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz większa ilość. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie posiada zalety oraz kiedy możliwe jest jego przeprowadzenie!

Sprawdź co zyskujesz decydując się na rozwód bez orzekania o winie

Jedną z największą zalet jakimi wyróżnia się rozwód bez orzekania o winie jest przede wszystkim oszczędność czasu. Tradycyjne rozwody, gdzie małżeństwa dochodzą ustalenia winnego za zupełny i trwały rozpad pożycia małżeńskiego potrafią trwać kilka miesięcy lub lat. W przypadku rozwodu bez orzekania o winie czas ten skraca się czasami nawet do jednej rozprawy. Najważniejszą kwestią przy każdym rozwodzie są alimenty, które płaci się na małżonka. Przy rozwodach bez orzekania o winie alimentacyjne świadczenia pieniężne płacisz tylko i wyłącznie kiedy drugi małżonek będzie miał niekorzystną sytuację finansową. Maksymalny czas płacenia wynosi 5 lat ale może zakończyć się wcześniej jeśli druga osoba zawrze kolejny związek małżeński. Przy rozwodach, gdzie ustalany jest winny zakończenia małżeńskiego obowiązek alimentacyjny może trwać nieskończenie długo i wykonujesz go niezależnie od sytuacji finansowej drugiego małżonka. Możemy śmiało powiedzieć, że decydując się na rozwód bez orzekania o winie niwelujesz ryzyko wyciągania przed sądem wszystkich kłótni oraz niedomówień między Wami. Nie są tu konieczni jacykolwiek świadkowie.

Skorzystaj z pomocy prawnej i wynegocjuj dla siebie najlepsze warunki

Czy decydując się na rozwód bez orzekania o winie pomoc prawna jest konieczna? Jak najbardziej! Z tego typu rozwiązaniem wiąże się jedno ryzyko. Rozwód bez orzekania o winie można przeprowadzić tylko i wyłącznie wtedy gdy pomiędzy małżonkami możliwe jest zawarcie porozumienia. Pomimo ustaleń i zapewnień każda ze stron postępowania ma szansę zmienić swoją decyzję aż do momentu wydania wyroku ostatecznego przez sąd. Właśnie dlatego dobry prawnik okazuje się tutaj niezbędny! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafi doskonale przewidzieć ruchy drugiej strony postępowania i ustalić odpowiednią strategię działania. Jeśli nie chcesz, aby Twój partner postawił Cię w niekorzystnej sytuacji odwiedź stronę https://www.adwokatchojka.pl/rozwody.html. Adwokat z Chojka Kancelaria Adwokacka oceni Twoją sytuację, a także wskaże możliwe rozwiązania przynoszące korzyść. Rozwód z partnerem nie musi być drogą przez mękę jeśli podejmiesz odpowiednie kroki. Znajomość prawa rodzinnego będzie tutaj niezbędna! Oddaj swój rozwód w ręce profesjonalisty i zacznij nowy rozdział w życiu!

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group