Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4330
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Głuszyca: Rura, ekspres i telewizor

Czwartek, 29 kwietnia 2021, 8:27
Autor: red
Wałbrzych/Głuszyca: Rura, ekspres i telewizor
Fot. KMP Wałbrzych
W ostatnich dniach trzech złodziei wpadło w ręce policjantów z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Mężczyźni odpowiedzą za kradzieże lub włamania, których dokonali w ostatnim okresie na terenie naszego miasta i Głuszycy.

W niedzielny wieczór dzielnicowi Komisariatu Policji w Głuszycy bezpośrednio po zgłoszeniu udali się na ul. Kolejową w tej miejscowości, gdzie z terenu budowy mężczyzna miał dokonać kradzieży rury gazowej o długości 6 metrów. 30-latek został zatrzymany przez mundurowych na gorącym uczynku przestępstwa, a skradzione mienie o wartości ponad 1100 złotych odzyskane. Podejrzany noc spędził w jednej z cel wałbrzyskiej komendy. Po wykonanych czynnościach procesowych usłyszał zarzut i stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

W poniedziałek po południu funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu udali się na ul. Limanowskiego w Wałbrzychu, gdzie zatrzymali 21-latka. Policjanci udowodnili młodemu mężczyźnie, że 6 grudnia zeszłego roku z otwartego samochodu ukradł ekspres do kawy o wartości 2200 złotych, a w ostatnim czasie trzykrotnie dokonał kradzieży w jednym z marketów na Nowym Mieście, gdzie z półek sklepowych zniknęły artykuły spożywcze o łącznej wartości około 2,5 tysiąca złotych. Podejrzany przyznał się do dokonania wszystkich przestępstw. Teraz za popełnione czyny wałbrzyszanin również może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Trzeci ze sprawców wpadł w ręce policjantów tego samego pionu na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Mundurowi udowodnili 30-letniemu mieszańcowi naszego miasta dokonanie w kwietniu tego roku kradzieży z włamaniami do dwóch mieszkań przy tej samej ulicy, skąd podejrzany zabrał po telewizorze oraz kartę płatniczą, z której następnie czterokrotnie skorzystał, włamując się tym samym na rachunek bankowy. Wałbrzyszanin również przyznał się do popełnionych czynów i złożył wyjaśnienia. Za kradzieże z włamaniami grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group