Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2668
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina Zdrój: Rusza budowa skateparku

Piątek, 8 lipca 2016, 6:45
Autor: red
REGION, Jedlina Zdrój: Rusza budowa skateparku
Fot. red
Już w najbliższych dniach w Jedlinie Zdroju rozpoczną się prace nad nowymi inwestycjami, na które gmina uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

Kiedy pod koniec 2014 roku jedlińska młodzież zbierała podpisy pod wnioskiem o budowę Skateparku, zapewne nikt nie spodziewał się, że tak szybko uda się zrealizować tę inicjatywę. Plac budowy został już przekazany wykonawcy wyłonionemu w drodze przetargu. Pierwsi miłośnicy tego sportu będą mogli korzystać z nowoczesnego Skateparku już 31 sierpnia. Warto przypomnieć, że projekt ten był konsultowany z młodymi wnioskodawcami.

Skatepark o parametrach: powierzchnia - 431,5m2. Urządzenia skateparku: 1. Quarterpipe, 2. Bank ramp, 3. Poręczłamana, 4. Funboxpiramida 1, 5. Grindbox, 6. London-Gap, 7. Grindbox, 8. Roll - in, 9 Bank wall, 10. Roll - in, 11. Grindbox, 12. Funbox bez podestu, 13. Poręcz prosta, 14. Grindbox.

Tymczasem przy boisku przyszkolnym „Orlik” powstaje zaplecze sanitarno-techniczne. Sportowcy korzystający z boiska będą mieli dostęp do szatni, pryszniców oraz toalet. Z nowych inwestycji skorzystają nie tylko piłkarze, ale również lekkoatleci, którzy dostaną nową bieżnię o sztucznej nawierzchni, o długości 112 m, posiadającą sześć torów.

Kolejną inwestycją realizowaną tym razem wspólnie z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei jest budowa ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Reymonta wzdłuż ulicy Kłodzkiej. W miejsce starej i zniszczonej kostki położna zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, wymienione zostaną ławki oraz zamontowane stojaki na rowery.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group