Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3511
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Rusza charytatywna zbiórka

Środa, 5 czerwca 2024, 6:44
Aktualizacja: 9:47
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Rusza charytatywna zbiórka
Fot. red
Od 10 do 21 czerwca mieszkańcy Jedliny – Zdroju będą mogli oddać tekstylia i elektryczne śmieci, a przy okazji wesprzeć 11–letniego Eryka Mystka w leczeniu i rehabilitacji. Kontener, do którego będzie można wrzucać zużyty sprzęt zostanie zlokalizowany przy ulicy Chrobrego 5. W zbiórkę włączyła się Fundacja Odzyskaj Środowisko.

Zbiórka pełna pomocy

Mieszkańcy Jedliny-Zdroju będą mogli oddać zarówno małogabarytowe, jak i duże elektroodpady. Przyjmowane będą m.in. lodówki, pralki, telewizory, ale też komputery, laptopy, tostery, suszarki czy telefony komórkowe. W przypadku oddawania tekstyliów i odzieży, warto pamiętać by były one czyste i suche.

- Charytatywna zbiórka na leczenie Eryka to doskonała okazja dla mieszkańców Jedliny Zdroju do zrobienia porządków w swoim otoczeniu. Dzięki zbiórce zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny trafi do profesjonalnych zakładów przetwarzania MB Recycling i Maya Victory. Tam, z elektroodpadów zostaną odzyskane m.in. aluminium, metale żelazne i nieżelazne czy szkło, co wpisuje się w gospodarkę obiegu zamkniętego. Za każdą tonę zebranych elektroodpadów i tekstyliów, Fundacja Odzyskaj Środowisko przekaże środki finansowe na leczenie i rehabilitację Eryka – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Wyprzedzić chorobę

Eryk Mystek jest zawodnikiem Akademii Piłkarskiej KS Zdrój Jedlina-Zdrój. U 11-latka zdiagnozowano wrodzoną polineuropatię ruchowo-czuciową. Chłopiec ma problemy z chodzeniem, cierpi na częste bóle nóg i głowy. Lekarze podejrzewają, że może cierpieć również na zespół Noonan, który charakteryzuje się m.in. niedoborem wzrostu, dlatego Eryk wymaga ciągłej rehabilitacji. Jego stan może poprawić specjalna mata medyczna, która ułatwia przywrócenie prawidłowego przepływu krwi w organizmie. Koszty leczenia przekraczają 50 tysięcy złotych.

Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Jedlińska Werwa.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
20%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group