Czytających: 4893

Szczawno-Zdrój: Rusza sezon zimowy

Wtorek, 2 listopada 2021, 12:56
Aktualizacja: 12:57
W ostatni weekend października na szczawieńskich kortach zainaugurowano zimowy sezon zmagań Tenis10 dla najmłodszych zawodników.

Stało się za sprawą turnieju KAJTEK CUP, który już od 10 lat rozgrywany jest w Uzdrowisku w sezonie halowym. Rywalizacja Tenis10 to zawsze podział na różnie kategorie wiekowe. Tak też było i tym razem bowiem organizatorzy zaplanowali rozgrywki w czterech kategoriach wiekowych. Turniej rozpoczęła grupa czerwona do lat 8. Tutaj bezkonkurencyjny był Szymon Wyszowski KT Szczawno Zdrój pokonując w finale Aleksandrę Michalak KT Szczawno Zdrój. Trzecie miejsce zajęła Nina Pamuła z Wrocławia. Również w sobotę do rywalizacji przystąpiła grupa „pomarańczowych” – do lat 9 grająca na 3/4 kortu. W tej kategorii najlepszym zawodnikiem był Michał Święcicki z Wrocławia przed Adamem Kozłowskim ze Świdnicy. Trzecie miejsce wywalczył wspomniany już Szymon Wyszowski KT Szczawno Zdrój. Drugi dzień zmagań rozpoczęła kategoria żółta – OPEN (cały kort, twarda piłka). Tutaj triumfował Amadeusz Gawłowski pokonując w finale Kacpra Górnickiego. Trzecie miejsce wywalczył Szymon Górnicki. Cała wspomniana trójka to zawodnicy KT Szczawno Zdrój. Jako ostatnią rozegrano kategorię zieloną – do lat 10. Tutaj najlepszym zawodnikiem turnieju został Kajetan Kosiński KT Szczawno Zdrój pokonując w finale Andrieja Tatarnikova z Wrocławia. Trzecie miejsce zajął Mateusz Gurdak z Modlęcina.