Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5210
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rusza szkoła talentów

Sobota, 27 sierpnia 2022, 6:44
Autor: red
Wałbrzych: Rusza szkoła talentów
Fot. WOK Wałbrzych
Wałbrzyska Szkoła Talentów to ciekawa i szeroka oferta popołudniowych zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To kilkadziesiąt propozycji w dwóch siedzibach Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury – na Piaskowej Górze i w Starej Kopalni. Nasza oferta to zajęcia plastyczne, taneczne, kursy językowe, nauka gry na instrumentach, ale także nieco inne propozycje, jak brydż, szermierka czy kuglarstwo.
– Wałbrzyska Szkoła Talentów to szereg różnorodnych zajęć, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Zapraszamy do siebie nie tylko mieszkańców Wałbrzycha, ale także całej Aglomeracji Wałbrzyskiej. W naszej ofercie jest blisko pięćdziesiąt propozycji – przyznaje Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Rekrutacja na zajęcia trwa. Te będą organizowane zarówno w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze, jak i w Starej Kopalni.

Znacząca część zajęć to propozycje taneczne. Na Piaskowej Górze zapraszamy na balet do grup wiekowych 3-4 lat oraz 5-7 lat, a także na balet z elementami jazzu – 8-13 lat. Współpracująca z WOK Dance Factory zaprosi na zajęcia hip hop dla dzieci od 7 do 10 lat oraz od 11 lat wzwyż. Będzie także akademia przedszkolaka, czyli zajęcia taneczne dla dzieci od 4 do 6 lat. Pamiętaliśmy również o tanecznych propozycjach dla dorosłych, to między innymi zajęcia taneczne High Heels czy Zumba Fitness.

W naszej siedzibie przy ulicy Broniewskiego nie zabraknie także propozycji dla tych, którzy chcą zadbać o swoją sylwetkę i kondycję. Pojawią się zajęcia Zumba Fitness, ZUMGOLD, Gimnastyka Słowiańska czy joga dla dorosłych.

WOK Piaskowa Góra to także zajęcia nauki gry na instrumentach: pianino, gitara, skrzypce, akordeon, ukulele. W tej siedzibie planujemy także warsztaty wokalne, które poprowadzi Maja Karteczka. Najmłodszym, dzieciom w wieku od 5 do 9 lat proponujemy Studio Piosenki. Nie zabraknie oczywiście twórczych propozycji. To pracownia kreatywności dla dzieci od 8 do 13 lat oraz zajęcia plastyczne – grupa 10-15 lat oraz od 16 lat wzwyż.

Zapraszamy także do wspólnej nauki języka angielskiego. To na Piaskowej Górze przygotowane zostaną zajęcia języka angielskiego z elementami muzyki dla dzieci od 4 do 5 lat, od 6 do 7 lat, od 8 do 9 lat oraz zajęcia angielskiego od 10 do 14 lat oraz angielski dla dorosłych – grupa początkująca.

– Wśród naszych propozycji znajdziecie także zajęcia, które mogą pozytywnie zaskoczyć. Do WOK na Piaskowej Górze zapraszamy dorosłych na brydża czy szachy, dzieci od 7 lat na warsztaty programowania – Minecraft, na dzieci w wieku od 9 do 15 lat czeka dziecięca grupa kuglarska „CYRKonia”, a młodzież od 16 lat wzwyż przyjmie w swoje szeregi Grupa Ognia Impuls – mówi Justyna Drapała z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

To długa lista propozycji tylko z Piaskowej Góry. Równie bogata i szeroka jest oferta w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni.

Tu proponujemy naukę gry na instrumentach: pianino, gitara, skrzypce, ukulele. Zajęcia hip-hop dla dzieci od 7 do 10 lat, taniec nowoczesny dla dzieci od 4 do 6 lat, od 7 do 9 lat oraz od 10 lat wzwyż. To tu będzie także zumba fitness od 16 roku życia czy zajęcia teatralne dla dzieci od 8 do 12 lat. Te w przyszłości mają zakończyć się utworzeniem dziecięco-młodzieżowej grupy teatralnej!

W siedzibie WOK na terenie Starej Kopalni proponujemy także kursy języka angielskiego. To angielski z elementami muzyki dla dzieci od 4 do 6 lat, od 7 do 9 lat oraz angielski dla dzieci od 10 do 14 lat.

Także w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury przy ulicy Piotra Wysockiego przygotowujemy zajęcia plastyczne w grupach wiekowych 5-7 lat, 8-10 lat oraz od 11 lat wzwyż. To tutaj będą także warsztaty fotograficzne dla osób od 13 roku życia wzwyż, ale w swoje szeregi zaprasza także Zastęp Szermierczy Tarcza Sudety.

– Zajęcia organizowane są popołudniami, zazwyczaj w godzinach od szesnastej do dwudziestej. Opłata dotyczy danych zajęć. Istnieje możliwość wykupienia karnetu, wówczas obowiązuje zniżka. Wybrane zajęcia, brydż i szachy dla dorosłych, czy grupa kuglarska „CYRKonia” są bezpłatne – mówi Justyna Drapała z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

WOK zaprasza także na Podzamcze, gdzie przy Przedszkolu Samorządowym numer 8 odbywają się zajęcia gry na instrumentach. Tam proponujemy naukę gry na pianinie i skrzypcach.

By zapisać się na wybrane zajęcia należy wejść do zakładki „ZAJĘCIA” na stronie wok.walbrzych.pl. Tam znajduje się pełna lista z formularzami. Po wypełnieniu i przesłaniu formularza należy czekać na informację zwrotną od pracowników ośrodka o zawiązaniu danej grupy.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group