• Niedziela, 15 września 2019
  • Godz. 18:15
  • Imieniny: Albina, Nikodema, Marii
  • Czytających: 3175
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rusza WOŚP w Wałbrzychu !

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 12 stycznia 2014, 9:00
Aktualizacja: 10:18
Autor: organizatorzy/opr.red.
Fot. użyczone
Ania Wyszkoni, Justyna Medeksza, Piotr „Rolnik” Gaczyński, Mazur, Edyta Nawrocka, Dawka Energii, Grupa Fire i Malinowe Wieszaki z pokazem mody. Tak zapowiada się 22. wałbrzyski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sercem tegorocznego finały będzie Galeria Victoria. Start 12 stycznia, godzina 12.00 (zbiórka krwi), scena i licytacje: 15.00 – 20.00. Organizatorzy zapraszają także na pokazy, między innymi ratownictwa, zabytkowych samochodów. Wolontariusze kwestować będą na ulicach Wałbrzycha już od rana.

22. Finał WOŚP odbywa się pod hasłem „NA RATUNEK – na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów”. Więcej informacji w zakładce wośp.

Program Wałbrzych dla WOŚP 2014 - 12 stycznia 2014, Galeria Victoria:

12.00 – 16.00 – punkt krwiodawstwa
13.00 – Dawka Energii
15.00 – Mazur
15.30 – Edyta Nawrocka
16.10 – Justyna Medeksza
16.50 – Malinowe Wieszaki – pokaz mody
17.15 – Piotr „Rolnik” Gaczyński
17.50 – Grupa Fire „Impuls”
18.00 – pokazy ratownictwa
18.15 – licytacja złotego serduszka
18.40 – Ania Wyszkoni
20.00 – światełko do nieba (pokaz fajerwerków)

PONADTO:

• „WOŚPowe licytacje”
Pamiętajcie, że od godziny 12 do 20 będzie można nabyć szereg ciekawych rzeczy. Część z nich możecie zobaczyć TUTAJ . Oczywiście na stronie prezentujemy część rzeczy. Przyjdźcie – zobaczcie-wesprzyjcie naszą akcję.

• nauka udzielania pierwszej pomocy
Pracownicy Wałbrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego będą uczyli udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. To cenna nauka, którą każdy powinien znać. Skorzystajcie.

• drobne badania medyczne
Personel Ratownictwa Medycznego PARAMEDYK będzie wykonywał kilka podstawowych badań, takich jak: poziom cukru we krwi, ekg serca, badanie tętna płodu, pomiar miednicy u kobiet w ciąży. Wszystko za wsparcie akcji WOŚP!

• grupa ASG Falanga
Wałbrzyska grupa pasjonatów militariów będzie prezentowała wojskowe stroje oraz broń – bez obawy – amunicji nie będzie, ale będzie możliwość przebrania się i zrobienia sobie fajnego zdjęcia.

• zabytkowe auta
Stowarzyszenie Moto-Weteran z Wałbrzycha, skupiające w swych szeregach miłośników pojazdów zabytkowych, militarnych i motocykli. Zaprezentują nam część swoich zbiorów, będzie również możliwość wylicytowania takiej przejażdżki zabytkowym autem w dogodnym terminie. Może prezent dla nowożeńców, albo na super randkę? – niedługo walentynki... Miejmy tylko nadzieję, że śniegiem nam nie sypnie w niedzielę i auta do nas dojadą...

• sztab WOŚP
W Galerii Victoria, na piętrze, będzie działał sztab WOŚP działający przy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Będziemy rozliczali wolontariuszy, którzy zapisywali się w WOK.

Uwaga: godziny występów mogą ulec zmianie.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~księgowy 11-01-2014 8:55
Ja wiem że Owsiak płaci za reklamy ale dajcie dojść do głosu i krytykom Orkiestry. To chyba wciąż nie jest kwalifikowane jako myślozbrodnia?
~Dyrektor 12-01-2014 7:12
Wy ksiegowy nie pleccie glupstw,moze lepiej jest dac :caritasowi;? NIGDY!!!
~Bobo 12-01-2014 9:10
@Dyrektor. Jeżeli chodzi ci rzeczywiście o dobro dzieci, to lepiej dać Caritasowi. Suche, oficjalne liczby za rok 2012: WOŚP - przychody: ok. 65 mln, wydatki na promocję: ok. 8 mln, na działania charytatywne: ok. 39 mln. Caritas - przychody: ok. 134 mln, wydatki na promocję: ok. 85 tys., na działania charytatywne: ok. 130 mln. Porównaj i pomyśl. Jeżeli chodzi ci o zacietrzewione plucie jadem, a nie o dobro chorych to pluj dalej. Wybór należy do ciebie.
~nosferatu 12-01-2014 13:23
@ksiegowy, ja wiem, że przy każdej okazji oplujesz Owsiaka, masz do tego prawo, w końcu bezrozumne prawackie chamstwo opluwa każdego i na każdym kroku, każdego, kto myśli inaczej. Biorę udział w orkiestrze od początku, moja córka, już pełnoletnia od dwóch lat jeździ sama na Woodstock, ja ze względu na stan zdrowia nie mogę. Ale, zapewniam Cię, w tych młodych ludziach, jest więcej moralności i empatii niż w całym kato-faszystowskim sosie przyprawionym pedofilią z .........., razem wziętym. Jeżeli Ci nie pasuje, ok, ale nie mieszaj się w nasze sprawy, my ratujemy życie, a nie jak "konkurencja" napychamy kieszenie opasłych purpuratów. @Bobo ile ludzkich żyć uratował ..........., suche fakty poproszę.
~zyga 12-01-2014 19:07
,,Caritas'' jest w dużej części dotowany przez państwo i ma więcej kasy.Owsiak robi dobrą robotę pomagając potrzebującym,czego nie może zapewnić nasze PAŃSTWO WIELKIEJ POWSZECHNEJ NIEMOCY.Za dużo przeznacza na reklamę,to prawda,i tak go wszyscy znają.Jedni i drudzy robią dobrą robotę.Oby te pieniądze zostały faktycznie przeznaczone na szczytne cele a nie np.sponsorowanie partii politycznych.Właściwie nie rozumiem dlaczego państwo ma je sponsorować?Niech się utrzymują ze składek członkowskich i sponsoringu.Może wtedy będziemy oglądać mniej pustych łbów na plakatach.
~kalinka.kala 12-01-2014 20:01
poszukuję jaki jest tytuł nowej piosenki nawrockiej tej po polsku, ballada, coś "życie" i nie wiem co dalej, nigdzie nie ma tego a chcialabym sciągnąć, proszę po pomoc jesli ktoś pamięta tytuł, na sylwestrze też spiewała to kiedy zgasły światła, dziękuje za pomoc.
~księgowy 12-01-2014 22:07
Za to "państwo" udostępnia Siemie media, przestrzeń publiczną a nawet myśliwce F-16 na których godzina lotu kosztuje krocie. Zapytajcie Siemy o rozliczenia to was będzie straszyć sądem, więc coś tu jest nie tak. Jak ktoś zaczyna wrzeszczeć o dobru dziecka i ratowaniu życia to z definicji należy być ostrożnym bo zawsze jest to rodzaj szantażu moralnego. Za dużo szumu wokół tej "Orkiestry" się robi, ale władzom "Orkiestra" jest na rękę bo wyręcza NFZ w jego obowiązkach. Ratuj życie, Nosferatu, ratuj.I najlepiej mów wszystkim przed Siemą dzieci padały jak na biblijnej rzezi niewiniątek, ale zjawiło się cudowne ocalenie w twojej i Siemy osobie.Pędzące kopcącą Syreną. I broń niemowląt dodatkowo przed faszystami , wilkami, nietoperzami a szczególnie przed kolorowymi zbokami seksualnymi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group