Piątek, 15 stycznia
Imieniny: Domosława, Pawła
Czytających: 4858
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Ruszają zapisy do Coca–Cola Cup 2014

Wtorek, 28 stycznia 2014, 15:06
Aktualizacja: 15:07
Autor: PAW
Kraj: Ruszają zapisy do Coca–Cola Cup 2014
Fot. organizatorzy
Dziś ruszają zapisy do 16. edycji turnieju Coca–Cola Cup, już po raz drugi rozgrywanego pod hasłem „Bądź aktywny, dołącz do gry”. W roku piłkarskich Mistrzostw Świata na zgłoszone szkoły gimnazjalne oraz ich uczniów, oprócz sportowych emocji, czeka szereg nagród.
Wśród nich wyjazd na brazylijski mundial oraz udział w obozie treningowym we Włoszech. Wszystkie szkoły uczestniczące w turnieju otrzymają także piłki z limitowanej mundialowej edycji.

Już dziś każde gimnazjum w kraju może zgłosić swoją drużynę do najstarszego i jednego z największych piłkarskich turniejów młodzieżowych w Polsce - Coca-Cola Cup. Na adres mailowy szkoły zostanie wysłana informacja o tym, jak należy zarejestrować zespół do udziału w turnieju. Zgłoszenia będą przyjmowane do 28 lutego 2014 roku. Każde gimnazjum może zgłosić po jednej reprezentacji żeńskiej i męskiej. Drużyny będą rywalizować na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i w wielkim finale krajowym, który rozegrany zostanie w dniach 13-15 czerwca w Gdyni. Gościem specjalnym finałowej imprezy będzie Robert Lewandowski, który jako nastolatek zaczynał swoją karierę w rozgrywkach Coca-Cola Cup, a teraz już po raz czwarty – jako ambasador turnieju będzie dopingował młodych piłkarzy i zachęcał wszystkich do większego ruchu. Zwycięskie zespoły wyjadą na obóz treningowy do Włoch, gdzie będą miały okazję m.in. doskonalić swoje piłkarskie umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii.

- Jest wiele powodów, dla których warto wziąć udział w tegorocznej edycji turnieju Coca-Cola Cup – mówi Marianna Klimczak, kierownik w Coca-Cola Poland Services, odpowiedzialna za organizację turnieju. - Poza dużą dawką sportowych emocji, nowa edycja przyniesie wiele niespodzianek w iście brazylijskim stylu. Wszystkie zarejestrowane do turnieju szkoły otrzymają piłki z limitowanej mundialowej edycji, a zawodnicy oraz ich trenerzy dostaną „zestaw startowy” składający się z materiałów edukacyjnych i upominków od firmy Coca-Cola. Dodatkowo każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest tygodniowy obóz treningowy
w Brazylii wraz z możliwością obejrzenia na żywo meczu otwarcia Mistrzostw Świata w piłce nożnej. – dodaje.

W towarzyszącej rozgrywkom od kilku lat Strefie Aktywnego Życia tradycyjnie na wszystkich kibiców czekać będą atrakcje i konkursy o charakterze sportowo-edukacyjnym. Strefa Aktywnego Życia Coca-Cola Cup to element realizacji strategii firmy Coca-Cola, której jednym z głównych celów jest promocja aktywności fizycznej i zachęcanie ludzi do ruchu. Ambicją firmy jest zaktywizowanie do 2020 roku 100 milionów ludzi na całym świecie.

Patronat honorowy nad turniejem Coca-Cola Cup 2014 objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Partnerem merytorycznym programu jest Polskie Towarzystwo Dietetyki, natomiast partnerem technicznym, firma adidas.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na www.cocacolacup.pl oraz na oficjalnym profilu na Facebooku www.facebook.com/cocacolacuppolska

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group