Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2418
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ruszył konkurs dla firm i gmin

Wiadomości: REGION
Sobota, 1 września 2012, 10:34
Aktualizacja: Niedziela, 2 września 2012, 6:56
Autor: red
Fot. organizatorzy
Gmina XXI Wieku i Firma XXI Wieku to równoległe konkursy realizowane w programie DOBOS przez Dolnośląski Ośrodek Badania Opinii Społecznej o tej samej nazwie. Którym gminom i firmom z terenu Dolnego Śląska uda się zdobyć złote, srebrne lub brązowe certyfikaty, dowiemy się już niebawem.

Celem konkursu jest uhonorowanie (poprzez nadanie certyfikatów) tych samorządów i firm, które poprzez odpowiedni dobór kadr oraz podnoszenie kwalifikacji zatrudnionych pracowników doprowadziły do wysokiego poziomu świadczonych usług.

W przeciwieństwie do innych, równie ważnych konkursów, tutaj głównie badana jest jakość świadczonych usług. Badanie wykonywane jest metodą Mystery Shopping uznawaną za jedną z najlepszych metod badania poziomu obsługi klientów. Urząd lub firmę odwiedza audytor wcielający się w klienta. Ma on ściśle określone zadania, które realizuje według przygotowanego scenariusza. Do Komisji Konkursowej trafiają więc gotowe wyniki. Badanie powtarzane jest trzykrotnie.

- Wynik w konkursie to nie tylko informacja dla mieszkańców czy klientów firm. To również dawka sporej wiedzy dla kadr zarządzających ponieważ każdy uczestnik konkursu otrzyma dokładny raport zawierający również wnioski z przeprowadzonego badania – mówi Piotr Panfil przedstawiciel organizatora.

Uczestników nie powinna odstraszyć cena za start w konkursie, która jest stosunkowo niska jak na tego typu badania. Czy do konkursu przystąpią wszystkie gminy i firmy usługowe kwalifikujące się do konkursu? Z pewnością nie, ale dla nas klientów i wyborców każda informacja tego typu jest istotna.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group