Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2714
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ruszył nabór wniosków na sprzęt ratowniczy dla strażaków z Dolnego Śląska

Wiadomości: REGION
Środa, 7 marca 2018, 7:47
Autor: red
Fot. DUW
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak uczestniczył w konferencji prasowej Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry dotyczącej ogólnopolskiego programu przeznaczonego dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

Ponad 100 mln z Funduszu Sprawiedliwości trafi do strażaków w całej Polsce (w tym 6 mln zł dla województwa dolnośląskiego). Dziś ruszył nabór wniosków dla OSP z Dolnego Śląska.
W konferencji wzięli także udział: Minister Beata Kempa oraz Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś.

O wsparcie w ramach programu mogą się ubiegać gminy i miasta na prawach powiatu z całego województwa. Za ich pośrednictwem sprzęt ratowniczy trafi do poszczególnych jednostek OSP z tego terenu.

Dzięki przygotowanemu w Ministerstwie Sprawiedliwości programowi finansowanemu z Funduszu Sprawiedliwości, do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości ponad 100 milionów złotych. Strażacy, niosący ochotniczo pomoc ofiarom wypadków, zostaną wyposażeni w profesjonalne zestawy medyczne i defibrylatory. To realna pomoc dla ofiar wypadków, dlatego Minister Sprawiedliwości postanowił objąć programem Ochotnicze Straże Pożarne w całej Polsce.

Na Dolnym Śląsku funkcjonuje 718 jednostek OSP, z czego 255 działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Zreformowany Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Zmiany ustawowe pozwoliły na poszerzenie katalogu organizacji, które dzięki wsparciu Funduszu Sprawiedliwości będą mogły pomagać poszkodowanym.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~wyzwalacz 7-03-2018 9:08
A co z wnioskami wyciągniętymi z nieudanego gaszenia w Szczawnie, takimi jak brak wody?
~Działacz 7-03-2018 9:20
Trzeba kupić kieliszki i dobre zapalniczki lub zapałki
~- 7-03-2018 22:46
Kampania wyborcza za nasze pieniądze 3... 2... 1... start!
~eff 8-03-2018 14:26
super komentarze, tylko jedna rzecz - jeśli ktoś do nas do dom umiałby przyjeć ratować życie Straż Pożarna czy Pogotowie - każdy by chciał by mieli tak isprzęt by nas uratowali a nie dziadostwo, to już nie te czasy że w remizach się tylko pije, OSP robi co może

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group