Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3566
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ruszyła kolejna kampania "Toyota Bezpieczny Kierowca"

Piątek, 14 kwietnia 2017, 12:22
Autor: red
Wałbrzych: Ruszyła kolejna kampania
Fot. organizatorzy
Przekraczanie dozwolonej prędkości, łamanie przepisów, a wreszcie brawura i obsługiwanie telefonu podczas jazdy to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.

Zatem zwolnij, stosuj zasady, bądź rozsądny za kierownicą, a telefonu używaj tylko na postoju! O to mocno apeluje Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego podczas tegorocznej kampanii „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”. Szkolenia już ruszyły, a wielki finał akcji zaplanowano w Starej Kopalni na 1 maja 2017 r.

Drogi i samochody mamy coraz bezpieczniejsze, a niestety a statystyki wypadków są coraz gorsze. Więc wniosek nasuwa się sam: najbardziej zawodny element to kierowca.
- Ta wiedza doprowadza powoli do wyeliminowania kierowcy z decyzji o stopień bezpieczeństwa podróży i rolę tą przejmują coraz bardziej naszpikowane systemami elektronicznymi samochody. Modele aut z wyższego segmentu mają już możliwość samodzielnego prowadzenia, ustalania prędkości i informowania o potencjalnych zagrożeniach, a kierowca zostaje sprowadzony do roli asystenta – podkreśla Piotr Starczukowski, organizator akcji „Bezpieczny Kierowca”, która w tym roku odbywa się już po raz dwunasty. - Nie bądźmy głupcami, starajmy się już teraz być kierowcami świadomymi niebezpieczeństw, póki los nam na to pozwala, a nie jak kilkudziesięciu tysiącom rannych i ponad 3 tysiącom zabitych polaków w zeszłym roku – zwraca uwagę instruktor jazdy.

I tą drogą, eliminowania ułomności człowieka, podąża dzisiaj przyszłość motoryzacji. Zanim ta przyszłość stanie się rzeczywistością, zadbajmy sami o bezpieczeństwo podczas jazdy. A jak to zrobić? To radzi już od 2006 Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego, w ramach kampanii „Bezpieczny Kierowca”. Działania realizowane są przy zaangażowaniu licznych partnerów. Od lat w tym gronie są: Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Nowakowski, Ronal Polska, Votum S.A., Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Bogler.

Wspólne przedsięwzięcie pod hasłem „ TOYOTA Bezpieczny Kierowca” to głównie szkolenia praktyczne i teoretyczne, kampanie medialne i w wreszcie konkurs, w którym zwycięzca zdobywa tytuł „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” oraz cenne nagrody. W ciągu 12 lat czynny udział w akcji wzięło ponad 2 tysiące kierowców. A samo przedsięwzięcie jest m.in. laureatem ogólnopolskiego konkursu „Orlen Bezpieczne Drogi”, firmowanego przez Krzysztofa Hołowczyca.
- Te długofalowe działania przynoszą wymierne korzyści, zarówno dla pracowników fabryki Toyoty, jak i dla lokalnej społeczności. Chodzi tu m.in. o wzrost świadomości, lepsze umiejętności za kierownicą, szybsze przewidywanie zagrożeń na drodze i szukanie możliwości ich uniknięcia – podkreśla Piotr Starczukowski, inicjator wałbrzyskich działań na rzecz bezpieczeństwa.

Pierwsze szkolenia w ramach tegorocznej akcji zakończyli już pracownicy Toyota Motor Manufacturing Poland. W marciu rozegrali też eliminacje do finału konkursu. W maju o nagrody i prestiżowy tytuł w kategorii „Pracownik TMMP” powalczą: Babiarz Joanna , Babiarz Sławomir, Bujak Barbara , Chmielnicki Jacek , Chowański Rafał, Czarkowski Norbert , Daniel Mazurski , Jurkowski Norbert, Kardasz Agnieszka, Klecha Przemysław, Krupa Andrzej, Kurnyta Stanisław, Łoś Rafał, Malinowski Mariusz , Monika Szwarczyńska, Norek Andrzej, Ogrodnik Magdalena, Paweł Ciura, Perek Krzysztof, Podkówka Jacek, Sławek Kulik, Stachowiak Marcin, Trembowski Dariusz , Ulatowski Robert, Witas Radosław, Wrona Beata, Ziemniak Marcin.

W tym roku akcja ma wyjątkowy finał, który zaplanowano na 1 maja 2017 roku w Starej Kopalni podczas imprez „Moc maszyn”. Finaliści będą zmagali się zmagali się z licznymi zadaniami konkursowymi. Wśród wyzwań będą m.in. test na prawo jazdy, jazda na symulatorze ekologicznej i bezpiecznej jazdy, jazda na trolejach oraz kilka zadań sprawnościowych na placu manewrowym.

Konkurs „ TOYOTA Bezpieczny Kierowca” to cykl bezpłatnych szkoleń, których celem jest praktyczne i teoretyczne podniesienie umiejętności kierowców. Udział w akcji może wziąć każda osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej konkursu. Z pośród tych osób losowanie wyłania uczestników każdego kursu. Najbliższe szkolenia odbędą się w dniach 22 i 29 kwietnia 2017 roku.

Zajęcia praktyczne i teoretyczne prowadzą instruktorzy techniki jazdy na placach manewrowych przy fabryce Toyoty w Wałbrzychu. Praktyka odbywa się na samochodach z Salonu Toyota Nowakowski. Każde szkolenie kończą eliminację do wielkiego finału, w którym zwycięzca otrzymuje tytuł „TOYOTA Bezpiecznego Kierowcy”.

Laureaci konkursu „Bezpieczny Kierowca”

2016 - Piotr Łuszczyk
2015 - Bartosz Nykiel
2014 - Marek Rybczyński
2013 - Anna Żabska
2012 - Marek Simkiewicz
2011 - Zbigniew Marzec
2010 - Krzysztof Wójtowicz
2009 - Dariusz Trembowski
2008 - Piotr Kotliński
2007 - Tomasz Wach
2006 - Łukasz Kozłowski

Unikatowy symulator

Dzięki współpracy Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego z Toyotą Motor Manufacturing Poland i Toyota Europe podczas wielkiego finału „Bezpiecznego Kierowcy 2017” w Starej Kopalni stanie, zakupiony na potrzeby akcji, symulator ekologicznej i bezpiecznej jazdy. Z urządzenia będzie można skorzystać także okazjonalnie w siedzibach partnerów akcji.
Symulator ekologicznej jazdy obserwuje zachowanie kierowcy, mierzy przejechany przez niego dystans, średnie zużycie paliwa i ilość wydzielanego CO2. Warunki jazdy są bardzo zbliżone do prawdziwych sytuacji na drodze. Eco-Driving Symulator zestawia nasz wynik w odpowiedniej tabeli, dzięki której możemy dowiedzieć się, jak wygląda on na tle przejazdów innych osób. -Urządzenie pobudza do myślenia za kierownicą. Po kilku przejazdach naprawdę da się w różnym stopniu naprawić swoje błędy koordynacyjne, możemy w sobie wyrobić nowe nawyki, dzięki którym nasza jazda stanie się po prostu lepsza - mówi Piotr Starczukowski, szef Akademii Bezpiecznej Jazdy. Nawet doświadczeni kierowcy mogą wiele wynieść z takiego testu. Symulator uświadamia, że ich zachowanie za kierownicą ma związek z ilością szkodliwych gazów wydzielanych przez samochód.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group