Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2873
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ruszyła przebudowa drogi w Unisławiu Śląskim

Wiadomości: REGION, Unisław Śląski
Środa, 12 kwietnia 2017, 14:08
Autor: red
Fot. UM Mieroszów
W kwietniu ruszyły prace związane z przebudową drogi gminnej w Unisławiu Śląskim.

Asfaltowa nawierzchnia zostanie położona na odcinku 842 metrów. Planowany termin zakończenia prac to koniec czerwca 2017 roku. Zadanie to zostało wpisane do budżetu Gminy już w grudniu 2015 roku. Po wielu miesiącach pracy udało się zdobyć dofinansowanie na tę inwestycję.

29 sierpnia 2016 roku burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński podpisał z Samorządem Województwa Dolnośląskiego umowę dotyczącą realizacji zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej w Unisławiu Śląskim (dz. nr 421,460)” w ramach operacji „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowanym celem projektu jest poprawa warunków życia mieszkańców wsi Unisław Śląski oraz dostępności do obiektów użyteczności publicznej – m. in. Kościoła Filialnego pw. Wniebowzięcia NMP w Unisławiu Śląskim.
- Warto przypomnieć że do Urzędu Marszałkowskiego zostało złożonych 225 wniosków, a dofinansowanie uzyskało tylko 77, pośród nich znalazła się również nasz bardzo wysoko oceniony wniosek, dzięki temu inwestycja warta ok. 400 tys. zostanie dofinansowana w 63,63% z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wkład budżetu gminy w ten remont wyniesie 145 tys. Ważne jest również to, że mimo wielu czekających nas dużych inwestycji (Remont Szkoły w Mieroszowie, Remont MCK) udało się w budżecie gminy wygospodarować środki na sfinansowanie ważnego dla mieszkańców Unisławia remontu – zaznacza burmistrz Marcin Raczyński.

– Pragnę podziękować swoim współpracownikom, w szczególności pracownikom Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych z kierownikiem panią Martą Kaczur, a także pracownikom Referatu Inwestycyjnego na czele z panem Jakubem Stolickim za wkład pracy w pozyskanie środków na ten cel. Realizacja tego zadania to również zasługa pani sołtys Iwony Bandurskiej-Szewczyk, która od samego początku zabiegała o remont tej drogi, remont wyczekiwany przez mieszkańców od kilkudziesięciu lat – powiedział burmistrz Marcin Raczyński. – Ogromne podziękowania należą się także radnym Rady Miejskiej, którzy przyjęli to zadanie do budżetu. Wspólnymi działaniami sukcesywnie poprawiana jest jakość życia mieszkańców naszej gminy.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Kłamczuch 13-04-2017 8:56
Raczynski jak możesz zapominać i pomijac radna Skibską? Każdy mieszkaniec Unislawia i gminy wie że to ona zabiegala najbardziej o te drogę a ty miałeś tylko zaktualizować dokumentację po Laszkiewiczu. Obysmy mieli otwarte oczy przy kolejnych wyborach!
~aaa 13-04-2017 9:33
Jestem mieszkanką Unisławia i wiem że tą drogą nigdy nie był zainteresowany Laszkiewicz. tylko dziury zasypywał kamieniem. Burmistrz Marcin Raczyński jak obiecał tak robi za co wielu mieszkańców Unisławia mu dziękuje. a radna Skibska co zrobiła w temacie tej drogi? zupełnie nic. Niech może powie co konkretnie. ludzie nie są ślepi i widzą co robi burmistrz. Tak trzymać panie Marcinie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group