Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ruszyła przebudowa dziedzińca przed Muzeum Porcelany

Środa, 12 października 2016, 7:11
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Ruszyła przebudowa dziedzińca przed Muzeum Porcelany
Fot. Robert Bajek
Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęła się rewitalizacja dawnego Pałacu Albertich, w którym obecnie swoją siedzibę ma wałbrzyskie Muzeum Porcelany.

W chwili obecnej trwa przebudowa i rewitalizacja dziedzińca przed wejściem głównym do Muzeum. W ramach prowadzonych prac wymienione zostaną płyty chodnikowe, utworzona instalacja odwadniająca i studzienki kanalizacyjne, rewitalizacja muru oporowego i wymiana schodów prowadzących do Muzeum. Układ całego dziedzińca pozostanie bez zmian. Prace prowadzone są dzięki dotacji ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020.

Rewitalizacja dziedzińca wejściowego to tylko część zaplanowanych prac. Projekt „Rewitalizacja zabytkowego obiektu Muzeum Porcelany w Wałbrzychu wraz z infrastrukturą towarzyszącą”, w ramach którego toczą się prace rewitalizacyjne zakłada również wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, oraz wykonanie iluminacji budynku. Prace mają zakończyć się pod koniec przyszłego miesiąca. Wartość projektu to kwota 909 000 złotych, z czego 625 000 złotych to kwota dofinansowania ze środków ZIT AW.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group