Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4524
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ruszyli z Trasą Sudecką

Czwartek, 7 października 2021, 7:31
Autor: red
REGION: Ruszyli z Trasą Sudecką
Fot. użyczone
Dostępna dla kierowców jest już droga wojewódzka nr 379, która wchodzi w skład projektu Trasy Sudeckiej. W konferencji prasowej brał udział Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
- Remont tego odcinka był dla nas bardzo ważny przede wszystkim ze względu na poprawę bezpieczeństwa jego użytkowników. Trasa ta komunikuje również mieszkańców Modliszowa ze Świdnicą i Wałbrzychem. Wartość całej inwestycji wyniosła ponad 32 mln zł, z czego większość pochodziła z funduszy unijnych – mówi marszałek Cezary Przybylski.

W ramach zadania zostały wykonane dwa ronda w miejscu istniejących skrzyżowań z drogami powiatowymi: rondo w Modliszowie (skrzyżowanie DW nr 379 z drogą powiatową nr 2912D) oraz rondo na skrzyżowaniu DW nr 379 z drogą powiatową nr 2911D kierunek Witoszów Górny – Bystrzyca Dolna.

- Droga wojewódzka nr 379 od granic naszego miasta w stronę Starego Julianowa i Modliszowa jest już gotowa w nowej wersji, jako przyszła Trasa Sudecka. Tego typu drogi są bardzo ważne, ponieważ ich budowa rozwiązuje wiele problemów komunikacyjnych, chociażby poprzez zwiększanie płynności ruchu i wyprowadzanie dużej jego części z miast – tłumaczy Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 379 od ronda przy ul. Uczniowskiej w Starym Julianowie do ronda przy ul. Wałbrzyskiej w Świdnicy została zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj” przez firmę Polbud-Pomorze Sp. z o.o. 11-kilometrowy odcinek drogi zaprojektowano dla klasy G, ponadto poszerzona została jezdnia, a także wybudowano ścieżki pieszo-rowerowe i chodnik. Wartość umowy to ponad 32 mln zł brutto, z czego 85% zostało sfinansowane z RPO Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, a 15% to wkład Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

18
62%
Cieszy
5
17%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group