Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3736
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ruszyły prace przy dworcu kolejowym w Szczawienku

Poniedziałek, 7 listopada 2016, 9:16
Aktualizacja: 9:18
Autor: red
Wałbrzych: Ruszyły prace przy dworcu kolejowym w Szczawienku
Fot. Robert Bajek
Na razie tempo tych robót nie jest duże, a prace polegają na wykonaniu przyłączy gazowych, ale wkrótce zakres robót się zwiększy.

Na dwa etapy zostanie podzielona inwestycja związana z remontem dworca kolejowego Wałbrzych–Szczawienko. W pierwszym etapie ma zostać wykonany dojazd do dworca, a w drugim etapie zostanie przeprowadzony remont dworca.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2016 roku Gmina Wałbrzych przejęła od PKP budynek dworca Wałbrzych-Szczawienko. W tym miejscu ma powstać nowoczesny obiekt typu "Park & Ride”.

Projekt rewitalizacji dworca Wałbrzych-Szczawienko będzie realizowany ze środków ZITowskich. Budynek dworca ma zostać odrestaurowany, wokół niego powstaną parkingi, a wszystko to w ramach projektu "Parkuj i jedź", który zakłada że mieszkańcy Wałbrzycha udający się do Wrocławia czy Jeleniej Góry przyjadą na teren dworca autobusem bądź samochodem osobowym, który pozostawią na parkingu i w dalszą podróż wyruszą pociągiem.

Gmina Wałbrzych już rozstrzygnęła przetarg na remont i wygrała go rodzima firma. Po przeprowadzonym remoncie, budynek dworca będzie spełniał swoją pierwotną funkcję dworca kolejowego z poczekalnią, punktami gastronomicznymi, punktami biletowymi. Dodatkowo na pierwszym i drugim piętrze budynku powstanie hostel i niskobudżetowe pokoje dla odwiedzających Wałbrzych turystów. Kolej pozostaje właścicielem peronów i dwóch wiaduktów nad ulicą Stacyjną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group