Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4042
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: RWS w remoncie

Poniedziałek, 1 marca 2021, 9:33
Aktualizacja: 11:15
Autor: JAZ
Wałbrzych: RWS w remoncie
Fot. użyczone
Trwa odnowa siedziby Rady Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój w Wałbrzychu przy ulicy Armii Krajowej. Obiekt po kilkunastu latach doczekał się kapitalnego remontu.

Dotychczas lokal położony przy ulicy Armii Krajowej 37 naprzeciw Kina Apollo służył nie tylko Radzie Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój, ale również świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, a także pełnił funkcję lokalu wyborczego dla mieszkańców dzielnicy. O remont zabiegał od dłuższego czasu przewodniczący RWS, a zarazem radny miejski, Anatol Szpur. Do sprawy pozytywnie przychylił się Prezydent Miasta Roman Szełemej, jak również Prezes Miejskiego Zarządu Budynków Kacper Nogajczyk. Choć oczekiwanie na remont trwało jakiś czas, to udało się go rozpocząć.
- Dziękuję Prezydentowi Miasta dr Romanowi Szełęmejowi i Prezesowi MZB Kacprowi Nogajczykowi za dotrzymanie słowa - podkreśla radny Anatol Szpur.

Remont jest wręcz kapitalny. W ramach prac nie tylko skuto tynki i położono nowe, ale również poszerzono przejścia do toalety, tak aby mogły skorzystać z nich osoby niepełnosprawne na wózkach. Zainstalowano już nowe ościeżnice drzwi. Cały remont ma potrwać do kwietnia. Koszt wykonania prac to około pięćdziesiąt tysięcy złotych. Warto zaznaczyć, że lokal ten nie był remontowany ponad 20 lat.
- Siedziba Rady Wspólnoty Samorządowej służy nie tylko radzie, ale przede wszystkim lokalnej społeczności przy organizacji imprez takich jak Mikołajki czy Dzień Dziecka - komentuje Anatol Szpur. - Przez ponad rok z powodu pandemii Rada nie mogła normalnie funkcjonować, nie mogliśmy się spotykać czy organizować cyklicznych imprez dla mieszkańców – kontynuuje Szpur. - Mam nadzieję, że po wszystkim Rada znów zacznie aktywnie działać, a wyremontowany lokal będzie służył mieszkańcom – dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
1
14%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group