Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 3393
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Rynek nieruchomości na Dolnym Śląsku

Środa, 2 lutego 2022, 5:26
Autor: materiał zewnętrzny
REGION: Rynek nieruchomości na Dolnym Śląsku
Fot. użyczone
Zainteresowanie zakupem nieruchomości na Dolnym Śląsku nie maleje – podobnie, jak liczba nowych inwestycji. Deweloperzy chętnie realizują kolejne inwestycje mieszkaniowe w tych okolicach i to nie tylko we Wrocławiu. Jaka jest specyfika rynku nieruchomości na Dolnym Śląsku? Czy warto kupić tu mieszkanie lub dom?

Mieszkania i domy na Dolnym Śląsku – bezpieczna lokata kapitału

Niskie stopy procentowe na lokatach i kontach oszczędnościowych zachęcają do poszukiwania alternatywnych sposobów ulokowania kapitału. Nic dziwnego, że w 2020 i 2021 roku zainteresowanie zakupem mieszkania lub domu było tak wysokie – niektórzy poszukują lokalu na wynajem, który zapewni potencjalnie stałe przychody w przyszłości. Inni stawiają na zakup nieruchomości o wyższym standardzie z myślą o jej ewentualnej odsprzedaży w przyszłości. Trendy te widać na terenie całego kraju, a w szczególności na Dolnym Śląsku.

Najważniejszym punktem na dolnośląskiej mapie nieruchomości jest Wrocław – to w tym mieście i okolicach powstaje najwięcej inwestycji mieszkaniowych, a w okolicy najłatwiej o znalezienie dobrej pracy, uczelni, szkoły dla dzieci lub bogatej oferty turystycznej i rozrywkowej. Nic dziwnego, że tak wielu inwestorów rozgląda się właśnie za mieszkaniem lub domem we Wrocławiu lub okolicach i to pomimo rosnących cen nieruchomości. Warto podkreślić, że cały powiat wrocławski należy do najsilniej rozwijających się pod względem mieszkaniowym i demograficznym w kraju – już nie tylko zakup mieszkania lub domu we Wrocławiu jest popularnym wyborem, ale też zakup nieruchomości na terenie powiatu wrocławskiego.

Rosnące zainteresowanie domami jednorodzinnymi na Dolnym Śląsku

Zmieniające się realia gospodarcze, coraz popularniejsza praca zdalna, a także ograniczenia związane z pandemią – to tylko kilka spośród wielu czynników, jakie wpływają na rosnące zainteresowanie zakupem domu lub działki. Trend ten widoczny jest w różnych częściach kraju – nie inaczej jest także na Dolnym Śląsku. Nic dziwnego zatem, że domy na sprzedaż dolnośląskie są coraz częściej wyszukiwanym, ale też wybieranym rodzajem nieruchomości.

Wiele osób dostrzegło ogrom zalet, jakie wiążą się z mieszkaniem w domu jednorodzinnym, w zabudowie bliźniaczej lub w zabudowie szeregowej, gdy ma się do dyspozycji nie tylko spory metraż pomieszczeń, ale również własny ogród. Na Dolnym Śląsku powstało i wciąż powstaje wiele kameralnych inwestycji tego rodzaju. Co ważne, nowe osiedla domów pojawiają się nie tylko we Wrocławiu i okolicach, ale w całym województwie.

Czy warto inwestować w nieruchomości na Dolnym Śląsku?

Mając do dyspozycji większe oszczędności lub bardzo dobrą zdolność kredytową, warto rozważyć zainwestowanie na rynku nieruchomości – to jedna z najtrwalszych i najpewniejszych lokat dla kapitału. Mieszkanie lub dom na Dolnym Śląsku można będzie z powodzeniem wynajmować w systemie ciągłym lub krótkoterminowym, gdyż w okolicach nie brakuje zarówno miejsc pracy, uczelni, jak i atrakcji typowo turystycznych i przyrodniczych. Lokalizacja ta może być również kusząca jako miejsce do zamieszkania – jeśli nie od razu po zakupie nieruchomości, to w dalszej perspektywie czasowej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group