Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4374
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Ryzykowna praca ochroniarza

Wtorek, 28 lutego 2023, 6:40
Aktualizacja: 8:31
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Ryzykowna praca ochroniarza
Fot. KMP Wałbrzych
Najpierw ukradli produkty alkoholowe z marketu usytuowanego w Szczawnie–Zdroju, a następnie chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego mienia, zaatakowali pracownika ochrony, po czym uciekli.

Do kradzieży rozbójniczej doszło 25 lutego około godziny 22:20 przy ul. Solickiej w Szczawnie-Zdroju. Dwaj mężczyźni ukradli z marketu trzy butelki z alkoholem o wartości ponad 300 złotych, co zauważył pracownik ochrony, który zareagował na popełniony przez nich czyn. Złodzieje nie chcieli jednak odpuścić. Doszło do szamotaniny i ostatecznie w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia przestępcy doprowadzili poszkodowanego do stanu bezbronności, atakując m.in. tzw. tulipanem z jednej z rozbitych butelek. Pracownik ochrony na szczęście doznał jedynie niegroźnego dla życia i zdrowia rozcięcia ręki.

Zaalarmowani o zdarzeniu wałbrzyscy policjanci od razu rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie, kto stoi za sprawą kradzieży rozbójniczej. Dzięki realizacji zebranych w sprawie informacji, już po chwili zatrzymali obu przestępców, po tym jak ci wsiedli do autobusu komunikacji miejskiej na przystanku usytuowanym na Białym Kamieniu.

Podejrzani podczas czynności procesowych przyznali się do popełnionego czynu i złożyli wyjaśnienia. Obaj sprawcy decyzją prokuratury objęci zostali dozorem policyjnym i mają zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Przypominamy, że za przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
6
67%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group