Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 2801
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rzecznik prasowy oświadcza

Środa, 30 marca 2011, 17:54
Aktualizacja: Czwartek, 31 marca 2011, 7:39
Autor: red
Wałbrzych: Rzecznik prasowy oświadcza
Fot. red
Ewa Frąckowiak, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego Urzędu Miasta, postanowiła odnieść się do informacji jakoby doręczyciele zatrudnieni w UM wykorzystywani byli do roznoszenia materiałów wyborczych.

OŚWIADCZENIE RZECZNIKA PRASOWEGO:

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami, jakoby doręczyciele zatrudnieni w Urzędzie Miejskim wykorzystywani byli do roznoszenia materiałów wyborczych wyjaśniam:

Doręczyciele zatrudnieni w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu nigdy nie byli wykorzystywani do roznoszenia jakichkolwiek materiałów związanych z kampanią wyborczą prezydenta. Roznoszono jedynie obwieszczenia wyborcze (np. obwieszczenie o obwodach wyborczych i siedzibach lokali wyborczych, obwieszczenie o kandydatach na radnych do rady miejskiej i powiatu oraz na stanowisko prezydenta itd.). Związane jest to z ustawowym obowiązkiem prezydenta dotyczącym informowania mieszkańców m.in. o numerach i granicach obwodów głosowania oraz wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych dla danych wyborów oraz o okręgach wyborczych, ich granicach i numerach, liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym oraz o wyznaczonej siedzibie gminnej komisji wyborczej. Te obowiązki prezydent zawsze realizuje za pośrednictwem swoich pracowników, w tym doręczycieli. Również pojawiający się w tym kontekście zarzut o presji czasu jest niezasadny, czynności te zgodnie z ustawą Ordynacja Wyborcza muszą być wykonane w ściśle określonych terminach.

Za wykonanie tego zadania doręczyciele zostali dodatkowo wynagrodzeni - otrzymali 15% premii oraz dodatkowe nagrody.

Ewa Frąckowiak
rzecznik prasowy UM

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group