Środa, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 3618
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Rzeczywista pomoc dla niepełnosprawnych

Wtorek, 30 marca 2010, 7:54
Aktualizacja: Czwartek, 1 kwietnia 2010, 14:02
Autor: Daniel Wawryniewicz
REGION, Boguszów-Gorce: Rzeczywista pomoc dla niepełnosprawnych
W Boguszowie–Gorcach ludzie chętnie uczestniczą w akcji niesienia pomocy potrzebującym
Fot. Fundacja Pomocna Dłoń
Niepełnosprawni tak często izolowani w czterech ścianach, niemogący wyjść z cienia, często potrzebują pomocy. Fundacja Pomocna Dłoń wraz z Miejską Biblioteką Publiczną – Centrum Kultury w Boguszowie–Gorcach wyciągnęła rękę i zrobiła pierwszy krok, by wesprzeć potrzebujących.

Spotkanie zorganizowane przez Klub Johna Lennona, CK w Boguszowie-Gorcach oraz Fundację Pomocna Dłoń, miało charakter integracyjny. Jego ideą było kontynuowanie współpracy pomiędzy miejscową fundacją a MBP – CK w Boguszowie-Gorcach. Tego typu wydarzenie pozwoliło na szersze zainteresowanie ze strony osób niepełnosprawnych, które często są zaniedbywane i zapominane przez władze miasta. Efektem kooperacji będą debaty informacyjne, inicjatywy lokalne oraz inne projekty.

Tego dnia gośćmi były dzieci z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Wałbrzychu. Na pomysł zorganizowania koncertu wpadła Elżbieta Gajewska, dyrektor CK w Boguszowie-Gorcach. Podczas tego koncertu sprzedawano stroiki wielkanocne zrobione przez dzieci z Filii nr 1 MBP – CK.

Pomocna Dłoń jest projektem wartym zauważenia. Aktywiści swym działaniem udowadniają, że nie są obojętni wobec problemów osób niepełnosprawnych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group