Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1677
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Są gusta i guściki

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 14 kwietnia 2010, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: red
Oddział Zbiorów Audiowizualnych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wałbrzych zaprasza miłośników dobrego kina na Seans pod Atlantami podczas którego zostanie zaprezentowany film francuski zatytułowany „Gusta i guściki”.

Jest to subtelna, pełna niuansów i humoru opowieść o relacjach międzyludzkich, o mozolnej walce ze stereotypami i przekraczaniu barier środowiskowych. Film to debiut pary – Agnes Jaoui (reżyseria, scenariusz, aktor) i Jean-Pierre'a Bacri (scenariusz, aktor).

Ich bohaterami są czterdziestolatkowie, którzy czują w swoim życiu niedosyt i próbują jeszcze coś w nim zmienić. Jednak ukształtowane już charaktery i związane z tym wewnętrzne opory czynią te próby wyjątkowo trudnymi.

Film zdobył uznanie zarówno wśród widzów jak i krytyków. Otrzymał nominację do Oscara za film nieanglojęzyczny, 4 Cezary w najważniejszych kategoriach w 2001 roku oraz Europejską Nagrodę Filmową w 2000 roku.
Najbliższy seans odbędzie się w czwartek 22 kwietnia o godzinie 17.30 w Galerii pod Atlantami (2 piętro) Rynek 9. Wstęp wolny.

Fonoteka zaprasza do korzystania ze swoich zbiorów. Znajduje się w nich inny film Agnes Jaoui „Popatrz na mnie”, a także filmy współczesnych francuskich reżyserów: „W rytmie serca” Jacques Audiard, „Klasa” reż. Laurent Cantem, „Jego brat” reż. Patrice Chereau, „Jedwabna opowieść” reż. Eleonore Faucher, „Exils” Tony Gatlif, „Basen”, „8 kobiet” Francois Ozon, „Wyśnione życie aniołów”, „Złodziejaszek” Eric Zonca.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group