Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Są kolejne pieniądze na strażnicę

Poniedziałek, 23 stycznia 2012, 13:05
Aktualizacja: 13:10
Autor: RED
Wałbrzych: Są kolejne pieniądze na strażnicę
Fot. użyczone
Budżet Powiatu Wałbrzyskiego zostanie zwiększony o kwotę 700 000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup wyposażenia budynku strażnicy, dzięki czemu strażacy już wkrótce będą mogli przenieść się na ulicę Ogrodową, co dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców Wałbrzycha i jego okolic.

Rok 2011 był przełomowym dla ukończenia inwestycji pn. ,,Budowa strażnicy przeciwpożarowej Komendy Miejskiej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Wałbrzych-Podzamcze” przy ul. Ogrodowej w Wałbrzychu, bowiem na ten cel Staroście Wałbrzyskiemu Robertowi Ławskiemu udało się pozyskać do budżetu Powiatu Wałbrzyskiego dodatkowo blisko 5 mln zł.

- Kwota ta pozwoliła na zakończenie trwającej od ponad 8 lat budowy strażnicy. Odbiór prac budowlanych miał miejsce w grudniu 2011 roku. Jednak aby do budynku mogły przenieść się jednostki straży pożarnej, niezbędnym jest wyposażenie strażnicy, co wiąże się z kolejnymi nakładami finansowymi – wyjaśnia Starosta Wałbrzyski Robert Ławski.

Istnieje jednak duża szansa, że wkrótce strażacy będą mogli stacjonować w budynku przy ul. Ogrodowej, bowiem na zakup wyposażenia i utrzymanie budynku (opłaty za media oraz ubezpieczenie) w okresie styczeń – marzec 2012 r. została przeznaczona dotacja celowa z budżetu państwa do budżetu powiatu w wysokości 700 000 zł.

- Myślę, że za te pieniądze uda nam się na tyle wyposażyć budynek, abyśmy mogli przenieść się do niego już w kwietniu. Planujemy kupić meble, sprzęt teleinformatyczny i łącznościowy, czyli komputery i radiostacje oraz m.in. sprężarkę do ładowania butli z powietrzem, urządzenia do konserwacji i napraw węży pożarniczych, jak i urządzenia do dekontaminacji, czyli usuwania i dezaktywacji substancji szkodliwych z ubrań gazoszczelnych – wylicza Grzegorz Kułak, Komendant Miejskiej PSP w Wałbrzychu.

Przeniesienie jednostek straży pożarnej do strażnicy przy ul. Ogrodowej znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu, ponieważ m.in. skróci dojazd strażaków do dzielnic: Podzamcze, Szczawienko, Piaskowa Góra oraz do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group