Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Są pieniądze na strażnicę

Wtorek, 1 marca 2011, 12:13
Aktualizacja: 19:20
Autor: PAW
Wałbrzych: Są pieniądze na strażnicę
Robert Ławski (z prawej) i Grzegorz Kułak osiągnęli cel, jakim było pozyskanie środków na kontynuowanie budowy wałbrzyskiej strażnicy
Fot. red
Powiat otrzymał 1,5 mln zł dotacji na ukończenie budowy strażnicy.

Przypomnijmy, że sprawa ukończenia strażnicy wałbrzyskiej nabrała tempa, kiedy w grudniu 2010 roku Robertowi Ławskiemu, Staroście Wałbrzyskiemu, udało się skompletować potrzebną dokumentację. Starosta zaczął lobbować u Wojewody Dolnośląskiego w sprawie przyznania dotacji na budowę strażnicy. Oprócz 250 000 zł przyznanych na ten cel w budżecie województwa, dodatkowo Wojewoda Dolnośląski przyznał jeszcze 1.488.000 zł.
- Bardzo się cieszę, że są efekty naszej pracy: mamy na ten rok ponad 1.700.000 zł na inwestycję na strażnicy. Planujemy m.in. zrobić elewację zewnętrzną, wykonać wewnętrzne prace murarskie, i tzw. ślizg dla strażaków - zapowiada Robert Ławski.

- Dzięki budowie strażnicy zwiększy się w przyszłości bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców Wałbrzycha, ale także i powiatu. Skróci się czas dojazdu strażaków do dzielnic: Podzamcze, Szczawienko, Piaskowa Góra oraz do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z około dwudziestu do kilku minut. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy wspierali mnie w sprawie budowy strażnicy: posłance Izabeli Katarzynie Mrzygłockiej, prezydentowi Wałbrzycha Piotrowi Kruczkowskiemu, dr. Romanowi Szełemejowi, Komendantowi PSP w Wałbrzychu Grzegorzowi Kułakowi oraz dyrektorowi Pogotowia Ratunkowego Ryszardowi Kułakowi - podsumowuje Robert Ławski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group